притисни ентер »

Најмалку три деца ранети во пукањето во училиштето во Финска
Најмалку три деца ранети во пукањето во училиштето во Финска

Најмалку три деца ранети во пукањето во училиштето во Финска

Најмалку три деца се повредени во инцидентот во основно училиште во финскиот град Вантаа, северно од главниот град Хелсинки, соопшти полицијата, пренесе ДПА Осомничениот за нападот е приведен и се дознава дека е малолетник. Пукање се случило во училиште во областа Виертола, во градот Вантаа, соопшти финската полиција. „Полицијата е на лице место и

Пукање во училиште во Финска, има ранети

Пукање во училиште во Финска, има ранети

Финската полиција соопшти дека денеска дошло до пукање во училиште во градот Вантаа, во близина на Хелсинки. Во инцидентот има повредени, а осомничениот за нападот е уапсен. Пукање се случило во училиште во областа Виертола, во градот Вантаа, соопшти финската полиција. Полицијата го уапсила осомничениот за пукањето, а има и повредени, се додава во

Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Други две 12-годишници се тешко повредени, соопшти полицијата. Службите за итни случаи уапсија еден 12-годишен ученик пред училиштето. Осомничениот сторител со себе имал огнено оружје. Полицијата соопшти дека апсењето поминало без проблеми. Од јавноста беше побарано да се држи подалеку од областа додека полицијата продолжува со истрагата во основното

Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Други две 12-годишници се тешко повредени, соопшти полицијата. Службите за итни случаи уапсија еден 12-годишен ученик пред училиштето. Осомничениот сторител со себе имал огнено оружје. Полицијата соопшти дека апсењето поминало без проблеми. Од јавноста беше побарано да се држи подалеку од областа додека полицијата продолжува со истрагата во основното

Почина едно од повредените деца во пукањето пред училиште во Финска

Почина едно од повредените деца во пукањето пред училиште во Финска

Дванаесетгодишно дете, кое беше погодено со истрел од огнено оружје во пукање пред училиште во Финска што се случи претпладнево, им подлегна на повредите, соопшти финската полиција, пренесе агенцијата ДПА . Други две 12-годишници се тешко повредени, соопшти полицијата . Службите за итни случаи уапсија еден 12-годишен ученик пред училиштето. Осомничениот

Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Други две 12-годишници се тешко повредени, соопшти полицијата. Службите за итни случаи уапсија еден 12-годишен ученик пред училиштето. Осомничениот сторител со себе имал огнено оружје. Полицијата соопшти дека апсењето поминало без проблеми. Од јавноста беше побарано да се држи подалеку од областа додека полицијата продолжува со истрагата во основното

Почина едно од трите ранети деца во училиштето во Финска

Почина едно од трите ранети деца во училиштето во Финска

Едно 12-годишно дете загина откако беше застрелано во основно училиште во финскиот град Вантаа, во близина на Хелсинки, соопшти денеска финската полиција, пренесе ДПА. Други две 12-годишници се тешко повредени, соопшти полицијата. Службите за итни случаи уапсија еден 12-годишен ученик пред училиштето. Осомничениот сторител со себе имал огнено оружје