притисни ентер »

Распоред за следење на МотоГП Каталуња 2019
Распоред за следење на МотоГП Каталуња 2019

Распоред за следење на МотоГП Каталуња 2019

На ред е седмата рунда од МотоГП шампионатот која викендов ќе се вози на патеката Каталуња во близина на Барселона. Патеката Каталуња е домаќина на МотоГП трките од првиот пат кога беше воведена во МотоГП календарот, во 1992 година. Домашната патека на Марк Маркез, Хорхе Лоренцо, Маверик Вињалес, Дани Педроса и браќата Алеш и Пол Еспергаро е со должина