притисни ентер »

Од идната сезона нова предизвикувачка патека во Формула 1, во Холандија
Од идната сезона нова предизвикувачка патека во Формула 1, во Холандија

Од идната сезона нова предизвикувачка патека во Формула 1, во Холандија

Зандворт, 7. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Неодамна заврши сезоната во Формула 1 а тимовите веднаш ги започнаа подготовките за идната сезона. Информациите се дека првпат по 1985 година, Ф1 циркусот повторно се враќа во Холандија, на патеката „Зандворт“ на чија изградба интензивно се работи. Познавачите на приликите велат дека недостасуваат уште два дополнителни

Од идната сезона нова предизвикувачка патека во Формула 1, во Холандија

Од идната сезона нова предизвикувачка патека во Формула 1, во Холандија

Неодамна заврши сезоната во Формула 1 (Британецот Луис Хамилтон од „Мерцедес“ е старо-нов шампион во Ф1), последната трка се возеше во Абу Даби, а тимовите веднаш ги започнаа подготовките за идната сезона. Информациите се дека првпат по 1985 година, Ф1 циркусот повторно се враќа во Холандија, на патеката „Зандворт“ на чија изградба интензивно се работи

Формула 1 ја добива најубавата патека во Европа

Формула 1 ја добива најубавата патека во Европа

Во Холандија се гради патека на која трките ќе почнат веќе во следната сезона. Формула 1 по пауза од 35 години, следната сезона ќе се врати во Холандија, и тоа на патеката „Зандворт“, па затоа и таму е вистинско градилиште за да се стигне навреме. Трката за Големата награда на Холандија е закажана за 3 мај 2020 година. Со новите модификации и надградби,

Европа ја добива најтешката патека во Ф1 календарот!

Европа ја добива најтешката патека во Ф1 календарот!

Сезоната во Формула 1 е штотуку завршена, а подготовките за следната веќе започнаа. Додека екипите ги тестираат болидите во Абу Даби, организаторите на планираат веќе ги подготвуваат патеките за наредната сезона 2020. Според информациите најмногу се работи во Холандија. Имено, од 2020 година најбрзиот циркус ќе се појави ќе гостува на патеката „Зандворт“

Европа ќе ја има најтешката патека во календарот

Европа ќе ја има најтешката патека во календарот

Сезоната во Формула 1 само што заврши, а веќе започнаа и подготовките на новата. Додека тимовите ги тестираат своите болиди во Абу Даби, организаторите подготвуваат терен за следната сезона, а најмногу работа има околу патеката во Холандија. Имено, од 2020 година најбрзиот октагонски цуркус ќе гостува на патеката „Зандворт“, прв пат од далечната 1985