притисни ентер »

Туна во екстравагантна креација
Туна во екстравагантна креација

Туна во екстравагантна креација

Облечена во екстравагантна креација, пејачката Туна Сејдиу одржа концерт во Македонската филхармонија со кој го промовираше новиот албум насловен „Фортуна“. Материјалот е на албански јазик, а на промоцијата дојдоа многу нејзини пријатели, соработници, и медиуми, повеќето од Косово. Во првите редови на промоцијата беа сместени политичарите од ДУИ, но

Туна Сејдиу одби да даде изјава за македонските медиуми!

Туна Сејдиу одби да даде изјава за македонските медиуми!

ИЗВОР Скопје24 | март 14, 2019 Пејачката Туна Сејдиу која пред повеќе од една година стана мајка и се повлече од музичката сцена деновиве во Македонската филхармонија го промовираше новиот албум кој го носи името „Фортуна“. Станува збор за материјал на албански јазик, а истиот беше претставен во живо, во рамки на самата промоција на која што беа собрани