притисни ентер »

Илиевски открива: Кој го измисли изразот „Леле, луѓе, што направивме“…
Илиевски открива: Кој го измисли изразот „Леле, луѓе, што направивме“…

Илиевски открива: Кој го измисли изразот „Леле, луѓе, што направивме“…

На десетгодишнината од најголемиот успех во историјата на македонскиот репрезентативен спорт, главниот протагонист во победата против Литванија, Владо Илиевски ја раскажува приказната за тоа како дошло до неговата легендарна изјава. Непосредно по тој триумф, струмичанецот даде изјава за телевизијата Сител која вршеше директен пренос од натпреварот

„ЛЕЛЕ ЛУЃЕ ШТО НАПРАВИВМЕ“ Десет години од најлудата тројка, најголемата победа и најлегендарната изјава

„ЛЕЛЕ ЛУЃЕ ШТО НАПРАВИВМЕ“ Десет години од најлудата тројка, најголемата победа и најлегендарната изјава

Пред точно 10 години , македонските кошаркарски репрезентативци на гости во Литванија во Каунас на Европското првенство испишаа една голема историја која направи секој еден Македонец да се почувствува горд! Владо Илиевски е името кое направи шок во последните 11 секунди од натпреварот. Тој со својата постигната тројка и донесе на Македонија водство

Светската куќа на кошарката, ФИБА, потсети на тројката на Илиевски, која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех

Светската куќа на кошарката, ФИБА, потсети на тројката на Илиевски, која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех

Светската куќа на кошарката ФИБА ЕуроБаскет, објави видео од историскиот момент за Македонија, кога Илиевски постигна тројка и го приреди најголемиот успех на Земјата. Македонија ја победи Литванија и се пласираше во полуфиналето на Европското првенство. „Најголемото изненадување во историјата на европските првенства? Пред десет години, Македонија

Светската куќа на кошарката, ФИБА, потсети на тројката на Илиевски, која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех

Светската куќа на кошарката, ФИБА, потсети на тројката на Илиевски, која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех

Светската куќа на кошарката ФИБА ЕуроБаскет, објави видео од историскиот момент за Македонија, кога Илиевски постигна тројка и го приреди најголемиот успех на Земјата. Македонија ја победи Литванија и се пласираше во полуфиналето на Европското првенство. „Најголемото изненадување во историјата на европските првенства? Пред десет години, Македонија

„Леле луѓе што направивме“ – 10 години од денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост!

„Леле луѓе што направивме“ – 10 години од денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост!

Пред точно 10 години, македонските кошаркарски репрезентативци на гости во Литванија во Каунас на Европското првенство испишаа една голема историја која направи секој еден Македонец да се почувствува горд! Владо Илиевски е името кое направи шок во последните 11 секунди од натпреварот. Тој со својата постигната тројка и донесе на Македонија водство

Десет години од маестралниот триумф и легендарното „Леле луѓе што направивме“!

Десет години од маестралниот триумф и легендарното „Леле луѓе што направивме“!

На денешен ден пред точно десет години се случи најголемата сензација во историјата на европската репрезентативна кошарка, кога Македонија ја совлада Литванија (65:63) среде Каунас и избори пласман во полуфиналето на Европското првенство (ЕП). Илиевски со фантастична тројка во последните 10 секунди ја шокира Литванија но и Европа. „Најголемото изненадување

Светската куќа на кошарката потсети на најголемиот македонски успех: Пред 10 години Владо извика “Леле луѓе што направивме”

Светската куќа на кошарката потсети на најголемиот македонски успех: Пред 10 години Владо извика “Леле луѓе што направивме”

Пред точно 10 години, македонските кошаркарски репрезентативци на гости во Литванија во Каунас на Европското првенство испишаа една голема историја која направи секој еден Македонец да се почувствува горд! Владо Илиевски е името кое направи шок во последните 11 секунди од натпреварот. Тој со својата постигната тројка и донесе на Македонија водство

Десет години од маестралниот триумф и легендарното „Леле луѓе што направивме“!

Десет години од маестралниот триумф и легендарното „Леле луѓе што направивме“!

На денешен ден пред точно десет години се случи најголемата сензација во историјата на европската репрезентативна кошарка, кога Македонија ја совлада Литванија (65:63) среде Каунас и избори пласман во полуфиналето на Европското првенство (ЕП). Илиевски со фантастична тројка во последните 10 секунди ја шокира Литванија но и Европа. „Најголемото изненадување

„Леле луѓе што направивме“ – 10 години од денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост!

„Леле луѓе што направивме“ – 10 години од денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост!

ВИДЕО: „Леле луѓе што направивме“ – 10 години од денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост! Пред точно 10 години, македонските кошаркарски репрезентативци на гости во Литванија во Каунас на Европското првенство испишаа една голема историја која направи секој еден Македонец да се почувствува горд! Владо Илиевски е името кое

„Леле луѓе што направивме“ – 10 години денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост!

„Леле луѓе што направивме“ – 10 години денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост!

ВИДЕО: „Леле луѓе што направивме“ – 10 години денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост! Пред точно 10 години, македонските кошаркарски репрезентативци на гости во Литванија во Каунас на Европското првенство испишаа една голема историја која направи секој еден Македонец да се почувствува горд! Владо Илиевски е името кое направи