притисни ентер »

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Бутел Скопје решава сам за Европа против Металург
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Бутел Скопје решава сам за Европа против Металург

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Бутел Скопје решава сам за Европа против Металург

Дебитантот во плеј-офот во Супер лигата, Бутел Скопје денеска ќе има тешка средба против составот на Металург и ова ќе биде дуел на кој ќе се води битка за пласман во европските купови. Според она што е веќе познато на тимот на Бутел Скопје му треба победа за да може да се надева на пласман на 4. позиција и ова ќе биде тешка средба за остварување на

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Езерското дерби за финиш на сезоната

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Езерското дерби за финиш на сезоната

Меѓу натпреварите кои денеска ќе се одиграат е и едно дерби кое сезонава го има своето четврто издание. Екипата на Струга го пречекува составот на Охрид во рамки на претпоследното коло од плеј-аут лигата и тоа е меч за меѓусебен престиж. Веќе е сосема извесно каков ќе биде финишот, па затоа останува денеска двете екипи да се надигруваат во обидот за

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пролет и Еурофарм Работник на суперлигашко надигрување

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пролет и Еурофарм Работник на суперлигашко надигрување

Дуелот кој денеска ќе биде одигран во Скопје меѓу Пролет и Еурофарм Работник ќе означи старт на 9. коло од Супер машката лига, а ова ќе биде пресметка за меѓусебно надигрување. Веќе е јасно дека Еурофарм Работник не може до титулата, но затоа мора да се одработи добро до крајот и да се потврди 2. позиција. Гостите се фаворити и ова дефинитивно ќе биде