притисни ентер »

Еурофарм го донесе првото зимско засилување, потпиша со Радовиќ
Еурофарм го донесе првото зимско засилување, потпиша со Радовиќ

Еурофарм го донесе првото зимско засилување, потпиша со Радовиќ

Екипата на Еурофарм Работник од Битола го донесе првото зимско засилување и ја официјализира соработката со црногорскиот ракометар Мирко Радовиќ. Радовиќ, кој има 28 години, настапува на десната крилна позиција, а по потреба знае да игра и како десен бек. Тој доаѓа од редовите на црногорски Ловќен, каде требаше да ја доигра сезоната, но, сепак, двете

Еурофарм Работник му донесе конкуренција на Ѓукиќ – потпиша Мирко Радовиќ

Еурофарм Работник му донесе конкуренција на Ѓукиќ – потпиша Мирко Радовиќ

Тимот на Еурофарм Работник почна да ја засилува екипата пред стартот на настапите во Купот на ЕХФ. Битолчани првото засилување го најдоа во Црна Гора, а станува збор за десното крило Мирко Радовиќ. 28-Годишното крило, кое може да игра и на позицијата десен бек, потекнува од тимот на Ловќен Цетиње, а има и интернационална кариера во дресот на францускиот