притисни ентер »

ТЕПАЧКА пред избирачко место во Тетово
ТЕПАЧКА пред избирачко место во Тетово

ТЕПАЧКА пред избирачко место во Тетово

Денеска во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528. Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот

ДВАЈЦА СЕ СТЕПАЛЕ НА ИЗБИРАЧКО МЕСТО Инцидентот се случил во гостиварско Рачане

ДВАЈЦА СЕ СТЕПАЛЕ НА ИЗБИРАЧКО МЕСТО Инцидентот се случил во гостиварско Рачане

Денеска во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528. Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полицијата со предупредувачки истрели смирувала тепачка во Гостивар

Полицијата со предупредувачки истрели смирувала тепачка во Гостивар

Две групи се степале синоќа во Гостивар а тепачката завршила откако полицајци кои интервенирале на пријава за нарушен јавен ред и мир испукале предупредувачки истрели. Според СВР Тетово утрово два часа по полноќ во СВР Тетово А.Т. (25) од Гостивар пријавил дека околу два часа претходно на улица „Живко Брајкоски“ во близина на угостителски објект, по

Тепачка пред избирачко место во Тетово

Тепачка пред избирачко место во Тетово

Денеска во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528. Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот. Доколку преземете

Две лица се степале во објект каде било сместено избирачко место

Две лица се степале во објект каде било сместено избирачко место

-Денеска (17 октомври) во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528. Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Двајца гостиварци се степале во близина на гласачко место

Двајца гостиварци се степале во близина на гласачко место

До сега Министерството за внатрешни работи нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, истакна денес портпаролот на МВР Тони Ангеловски. - Денеска (17 октомври) во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното

Teпaчkа пред избирачко место во Тетово

Teпaчkа пред избирачко место во Тетово

Денеска во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528. Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот.