притисни ентер »

Демонстрантите од Тетово поминаа со условни казни
Демонстрантите од Тетово поминаа со условни казни

Демонстрантите од Тетово поминаа со условни казни

Петмината уапсени демионстранти за време на протестот во Тетово организиран на 17 септември по трагедијата во која во пожар во модуларната болница живи изгореа 14 луѓе, заработија условни казни. Во следните три години несмеат да направат друго кривично дело, отие ќе треба да одлежата по една година затвор, вала им пресуди денеска Основниот суд во Тетово

Признаа вина и се извинија за нападот врз полицајците – условна затворска казна од една година за демонстрантите во Тетово

Признаа вина и се извинија за нападот врз полицајците – условна затворска казна од една година за демонстрантите во Тетово

Судот во Тетово ги прогласи за виновни петмината демонстранти кои учествуваа на протестот организиран за трагедијата што се случи на 8 септември во овој град. Сите добија условна затворска казна од по една година, што значи дека во рок од три години не смеат да го повторат делото. Осудените претходно ја признаа вината и се извинија за нападот врз полицајците

Условни казни за демонстрантите од протестите во Тетово

Условни казни за демонстрантите од протестите во Тетово

Една година затвор ако во следните три години направат друго кривично дело, им пресуди денеска Основниот суд во Тетово на петте обвинети за нередите за време на протестите во Тетово во септември годинава а по страотната трагедија во која во пожат во модуларната болница живи изгореа 14 луѓе. Адвокатот на обвинетите, Бесник Асани за ТВ 24 вели дека при

Условни казни за обвинетите за насилните протести за пожарот во модуларната болница

Условни казни за обвинетите за насилните протести за пожарот во модуларната болница

54 Споделувања Share Tweet Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично

Условни казни за петмината приведени на протестот во Тетово

Условни казни за петмината приведени на протестот во Тетово

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово одржан на 17 септември ќе бидат пуштени на слобода откако денес во Основниот суд Тетово добија условни казни, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено лице“ поради насилството на протестот, на кој беше побарана одговорност за

Условни казни за демонстрантите од протестите во Тетово

Условни казни за демонстрантите од протестите во Тетово

Една година затвор ако во следните три години направат друго кривично дело, им пресуди денеска Основниот суд во Тетово на петте обвинети за нередите за време на протестите во Тетово во септември годинава а по страотната трагедија во која во пожат во модуларната болница живи изгореа 14 луѓе. Адвокатот на обвинетите, Бесник Асани за ТВ 24 вели дека при

Петмина учесници на протестот во Тетово поради трагедијата добија условни казни затвор од една година

Петмина учесници на протестот во Тетово поради трагедијата добија условни казни затвор од една година

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Условни казни затвор од една година за насилните протести во Тетово на 17 септември

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, денес во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше еден од адвокатите во процесот. На обвинетите Блерим Ахмеди, Насер Белули, Арјан Шерифи, Џемал Садики и Ветон Алити им се судеше за сторено кривично дело „напад врз службено

Условни казни за петмината кои сакаа да протестираат пред седиштето на ДУИ во Мала Речица по пожарот во тетовскиот ковид-центар

Условни казни за петмината кои сакаа да протестираат пред седиштето на ДУИ во Мала Речица по пожарот во тетовскиот ковид-центар

Петмина демонстранти, кои на 17 септември учествуваа во насилните протести по пожарот во тетовскиот модуларен ковид-центар во кој загинаа 14 лица, се осудени се на условна казна затвор од една година. Казната им е изречена денеска, на судењето кое се одржа во Основниот суд во Тетово. На Блерим Ахмеди (31) од с. Туин, Кичевско, Насер Белули (52), од

Условни казни за насилните протести во Тетово

Условни казни за насилните протести во Тетово

Петмината приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица, на 17-ти септември, добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода. Обвинетите ја признаа вината, а судот утврди казна затвор од една година доколку повторно го сторат делото во наредните три години. Ним им се судеше за „напад врз службено лице“, поради насилство врз полицајците