притисни ентер »

КОРОНА ВИРУС – Бајага: „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција!“
КОРОНА ВИРУС – Бајага: „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција!“

КОРОНА ВИРУС – Бајага: „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција!“

Новинарите од kurir.rs го контактирале Бајага по повод филмот „Дара од Јасеновац“, бидејќи мајка му ги преживеала тие стравотии, но откриле нешто друго… Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага открил дека има реакција на вакцината против коронавирусот и дека не се чувствува добро. „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција“, изјавил тој за „Курир

БАЈАГА ГИ ШОКИРАШЕ СИТЕ СО ИЗЈАВАТА ПОСЛЕ ВАКЦИНАТА: Се чуствувам лошо..

БАЈАГА ГИ ШОКИРАШЕ СИТЕ СО ИЗЈАВАТА ПОСЛЕ ВАКЦИНАТА: Се чуствувам лошо..

Момчило Бајагиќ Бајага открил дека не се чуствува најдобро откако ја примил вакцина против корона вирус. Познатиот музичар не дал детални информации за својата моментална здравствена состојба, но кратко порачал дека не се чуствува добро. – Се чуствувам лошо, примив вакцина и имам реакција – рекол Бајага за “Курир.рс“. Инаку, Павле Зелиќ од Агенција

НА БАЈАГА НЕ МУ Е ДОБРО ПОСЛЕ ВАКЦИНИРАЊЕ! Музичарот имал реакција: Се чуствувам лошо

НА БАЈАГА НЕ МУ Е ДОБРО ПОСЛЕ ВАКЦИНИРАЊЕ! Музичарот имал реакција: Се чуствувам лошо

Момчило Бајагиќ Бајага открил дека не се чуствува најдобро откако ја примил вакцина против корона вирус. Познатиот музичар не дал детални информации за својата моментална здравствена состојба, но кратко порачал дека не се чуствува добро. – Се чуствувам лошо, примив вакцина и имам реакција – рекол Бајага за “Курир.рс“. Инаку, Павле Зелиќ од Агенција

Бајага: Не се чувствувам добро, ја примив вакцината и имам реакција

Бајага: Не се чувствувам добро, ја примив вакцината и имам реакција

Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага откри дека има реакција на вакцината против коронавирусот и дека не се чувствува добро, пренесува „Индекс.хр“. „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција“, изјави тој за „ Курир.рс“. Дека се вакцинирал, откри Бајага во неодамнешното интервју за „Дневни аваз“ по повод неговиот 61. роденден (19 февруари).

Се чувствувам  лошо, имам реакција,  изјавил Бајага по примање на вакцината

Се чувствувам лошо, имам реакција, изјавил Бајага по примање на вакцината

Познатиот Момчило Бајагиќ Бајага ја прими вакцината против вирусот корона, а денес, во понеделник на 22 февруари, призна дека не се чувствува добро. Имено, тој не објасни детално какви компликации има, но призна дека има некои несакани ефекти што следувале по вакцинирањето. – Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција – рече Бајага за

Не очекувал таква реакција: Бајага се чувствува лошо после примањето на вакцина

Не очекувал таква реакција: Бајага се чувствува лошо после примањето на вакцина

Момчило Бајагиќ Бајага открил дека не се чувствува најдобро откако ја примил акцината против Ковид 19. Познатиот музичар не отркил детали за моменталната здравствена состојба, но на кратко порачал дека не се чувствува добро. -Се чувствувам лошо, примив вакцина и имам реакција, рекол Бајага за медиумите. Извор/фото: Espreso.co.rs

“СЕ ЧУВСТВУВАМ ЛОШО И ИМАМ РЕАКЦИЈА“: На Бајага му се слошило по примањето на вакцината против корона

“СЕ ЧУВСТВУВАМ ЛОШО И ИМАМ РЕАКЦИЈА“: На Бајага му се слошило по примањето на вакцината против корона

Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага откри дека има реакција на вакцината против коронавирусот и дека не се чувствува добро, пренесуваат српски медиуми. „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција“, изјави тој за „Курир.рс“. Дека се вакцинирал, откри Бајага во неодамнешното интервју за „Дневни аваз“ по повод неговиот 61. роденден (19 февруари)

Бајага прими вакцина против корона: „Се чувствувам лошо“

Бајага прими вакцина против корона: „Се чувствувам лошо“

Српскиот пејач Момчило Бајагиќ Бајага не се чувствува добро откако прими вакцина против Ковид-19, пренесуваат српските медиуми. Тој не дал детали за неговата моментална здравствена состојба. „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција“, рекол Бајага. Претходно, Павле Зелиќ, кој е дел од Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Бајага прими вакцина против корона: „Се чувствувам лошо“

Бајага прими вакцина против корона: „Се чувствувам лошо“

Српскиот пејач Момчило Бајагиќ Бајага не се чувствува добро откако прими вакцина против Ковид-19, пренесуваат српските медиуми. Тој не дал детали за неговата моментална здравствена состојба. „Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција“, рекол Бајага. Претходно, Павле Зелиќ, кој е дел од Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија