притисни ентер »

Нова цена на дизелот од полноќ

Нова цена на дизелот од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,65 % во однос на одлуката од 13.11.2023 година. Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба

Поевтинуваат дизел горивата, цената на бензините останува иста

Поевтинуваат дизел горивата, цената на бензините останува иста

Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а Екстра лесното масло за домаќинство поевтинува за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,65

Нова цена на дизелот од полноќ

Нова цена на дизелот од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,65% во однос на одлуката од 13.11.2023 година. Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба

Мало поевтинување само кај дизел горивото

Мало поевтинување само кај дизел горивото

Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а нафтата за домаќинствата ќе поевтини за 1 денар. Цената на бензинот не се менува. Новата малопродажна цена на Еуродизел БС (Д-Е V) ќе изнесува 77, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 75,5 денари за литар. Еуросупер БС - 95 и понатаму ќе се продава за 80, а Еуросупер

Нова цена на дизелот од полноќ

Нова цена на дизелот од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,65 % во однос на одлуката од 13.11.2023 година. Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба

Нова цена на дизелот од полноќ

Нова цена на дизелот од полноќ

Фото: Илустрација/архива Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Македонија (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,65 отсто во однос на одлуката од 13 ноември. Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба