притисни ентер »

Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел
Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел

Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО 2020. Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски поради жолти картони нема да бидат во комбинација

Ангеловски пред дуелите со Австрија и Израел: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Ангеловски пред дуелите со Австрија и Израел: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово. – Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за плејофот со Косово бидејќи немаме пријтелски дуели по овие два натпревари

Ангеловски ги избра фудбалерите за Австрија и Израел

Ангеловски ги избра фудбалерите за Австрија и Израел

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО 2020. Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски поради жолти картони нема да бидат во комбинација

Аврамовски повикан во репрезентацијата, се враќа и Ѓорѓев

Аврамовски повикан во репрезентацијата, се враќа и Ѓорѓев

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември, Национална арена „Тодор Проески“) од квалификациите за ЕУРО 2020. Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски поради жолти картони нема да бидат во комбинација

Ангеловски: Ќе се бориме за бодови, но ќе размислуваме и за плејофот со Косово

Ангеловски: Ќе се бориме за бодови, но ќе размислуваме и за плејофот со Косово

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски вели дека и покрај тоа што се загубени шансите за пласман на ЕП преку квалификациите, Македонија ќе се бори да освои што е можно повеќе бодови против Австрија и Израел. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски вели дека и покрај тоа што се загубени шансите

Објавен списокот за дуелите со Австрија и Израел, повик за Аврамовски од Вардар

Објавен списокот за дуелите со Австрија и Израел, повик за Аврамовски од Вардар

Селекторот на фудбалската селекција на Македонија, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на оние фудбалери на кои ќе смета за дуелите со Австрија и Израел во пследните две кола од квалификациските мечеви за пласман на ЕУРО 2020. На списокот имаше место и за најдобриот стрелец на скопски Вардар, Даниел Аврамовски. Освен него, по подолго во А селекцијата

Ангеловски: Пресметките со Австрија и Израел ќе бидат подготовка за плејофот против Косово

Ангеловски: Пресметките со Австрија и Израел ќе бидат подготовка за плејофот против Косово

Македонската А фудбалска репрезентација циклусот на квалификации за Европското првенство ќе ги заврши со пресметките со Австрија и Израел. Тоа се дуели кои на 16 и 19 ноември ги играме во Виена и Скопје, а на истите ќе се обидеме да дојдеме до што подобри резултати кои на најдобар можен начин ќе ни овозможат да ја затвориме оваа фаза. Има одредени

Објавен списокот за дуелите со Австрија и Израел, повик за Аврамовски од Вардар

Објавен списокот за дуелите со Австрија и Израел, повик за Аврамовски од Вардар

Селекторот на фудбалската селекција на Македонија, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на оние фудбалери на кои ќе смета за дуелите со Австрија и Израел во пследните две кола од квалификациските мечеви за пласман на ЕУРО 2020. На списокот имаше место и за најдобриот стрелец на скопски Вардар, Даниел Аврамовски. Освен него, по подолго во А селекцијата

Ангеловски: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Ангеловски: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово. – Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за плејофот со Косово бидејќи немаме пријтелски дуели по овие два натпревари

Ангеловски пред дуелите со Австрија и Израел: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Ангеловски пред дуелите со Австрија и Израел: Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за мечот со Косово

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски пред квалификациските дуели со Австрија и Израел вели дека ќе македонскиот тим ќе се бори за бодови, но дека мора да се размислува и за плејоф-дуелот со Косово. – Ќе се бориме за бодови, но мора да мислиме и за плејофот со Косово бидејќи немаме пријтелски дуели по овие два натпревари