притисни ентер »

МЗТ Скопје ги почна подготовките за новата сезона
МЗТ Скопје ги почна подготовките за новата сезона

МЗТ Скопје ги почна подготовките за новата сезона

Со македонските кошаркари кои се под договор и со неколку кошаркарки од младинската школа, стручниот штаб на МЗТ Скопје Аеродром предводен од Ѓорѓи Кочов попладнево ја имаше првата прозивка, а потоа и првиот тренинг со што и официјално беше означен стартот на подготовките за новата сезона, објави клубот на официјалниот сајт. Недостасуваше само кениското

МЗТ Скопје со домашни кошаркари ги започна подготовките

МЗТ Скопје со домашни кошаркари ги започна подготовките

На стартот од подготовките недостасуваше засилувањето од Кенија, Нуни Омот. Кошаркарскиот шампион денеска ги започна подготовките за новата сезона во која ќе ја брани титулата на домашен терен и ќе се обиде да обезбеди пласман во АБА лигата. На првиот тренинг, тренерот Ѓорѓи Кочов работеше само со домашни кошаркари, шест македонски репрезентативци

МЗТ Скопје без Кениецот Омот ги започна подготовките

МЗТ Скопје без Кениецот Омот ги започна подготовките

МЗТ Скопје со група на млади кошаркари и без странците ги започна подгтовките за новата сезона, стручниот штаб попладнево ја имаше првата прозивка, а потоа и првиот тренинг со што и официјално беше означен стартот на подготовките. На паркетот во салата „Јане Сандански“ се појавија Дамјан Стојановски, Марко Симоновски, Кристијан Николов, Андреј Магдевски,

Шампионот започна – недостига само Кениецот

Шампионот започна – недостига само Кениецот

Со македонските кошаркари кои се под договор и со неколку бисери од нашата младинска школа, стручниот штаб на МЗТ Скопје Аеродром попладнево ја имаше првата прозивка, а потоа и првиот тренинг со што и официјално беше означен стартот на подготовките за новата сезона. Недостасуваше само кениското засилување, Нуни Омот, чие пристигнување во Скопје се

МЗТ тргна во подготовки за новата сезона, фали уште НБА-засилувањето Омот

МЗТ тргна во подготовки за новата сезона, фали уште НБА-засилувањето Омот

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје ја имаше првата прозивка, а потоа и првиот тренинг со што и официјално е означен стартот на подготовките за новата сезона. Oд кошаркарите кои се под договор, недостасуваше само кениското засилување, Нуни Омот, чие пристигнување во Скопје се очекува на почетокот од следната недела. На паркетот во салата „Јане

МЗТ ги „запали моторите“: Стартот со домашни сили, Кениецот доаѓа следната недела!

МЗТ ги „запали моторите“: Стартот со домашни сили, Кениецот доаѓа следната недела!

Со шест македонски репрезентативци и петмина перспективни кошаркари кои се иднина на клубот, стручниот штаб на МЗТ Скопје вечерва го одржа првиот тренинг со што и официјално беше означен стартот на подготовките во пресрет на новата сезона. На паркетот во салата „Јане Сандански“ се појавија Дамјан Стојановски, Марко Симоновски, Кристијан Николов, Андреј

КОЧОВ: Ќе ни фали искуство, но не и мотивација

КОЧОВ: Ќе ни фали искуство, но не и мотивација

МЗТ Скопје се врати во тренажен процес на речиси два месеца пред почетокот на новата сезона во која ќе ја брани титулата во домашното првенство, а императив ќе биде трофејот во Купот. Екипата уште не е комплетирана, шампионот има простор за уште тројца странци, а на почетокот на подготовките не беше ни кениското засилување Нуни Омот. Од новите играчи,

КОЧОВ: Ќе ни фали искуство, но не и мотивација

КОЧОВ: Ќе ни фали искуство, но не и мотивација

МЗТ Скопје се врати во тренажен процес на речиси два месеца пред почетокот на новата сезона во која ќе ја брани титулата во домашното првенство, а императив ќе биде трофејот во Купот. Екипата уште не е комплетирана, шампионот има простор за уште тројца странци, а на почетокот на подготовките не беше ни кениското засилување Нуни Омот. Од новите играчи,

Шампионот тргна во акција

Шампионот тргна во акција

фото: МЗТ Скопје Бранителот на титулата и седумкратен првак во домашното првенство МЗТ Скопје ги почна подготовките за ноата сезона во која повторно ќе се натпреварува на три фронта. Со драстично изменет состав во однос на последната натпреварувачка кампања аеродромци го одржаа првиот тренинг на кој не присуствуваше единственото странски засилување

Шампионот ги „запали моторите“: Во ростерот на МЗТ Скопје допрва ќе има изненадувања

Шампионот ги „запали моторите“: Во ростерот на МЗТ Скопје допрва ќе има изненадувања

МЗТ Скопје тргна со подготовките за новата сезона во која за задача ќе има да ја одбрани титулата. Покрај настапот во домашниот шампионат, актуелниот првак ќе настапува во АБА 2-лигата. На првата прозивка, тренерот Ѓорѓи Кочов на располагање македонските кошаркари, како и дел од момците од младинската школа. Недостасуваше само кениското засилување,