притисни ентер »

Савевски: Пропуштивме многу шанси!

Савевски: Пропуштивме многу шанси!

Македонската кадетска женска репрезентација не успеа да обезбеди место во 1/4 финалето на Светското првенство кое се одржува во Скопје. Исланд беше подобра од нашите ракометарки, ги совлада со 25-22 нанесувајќи им го првиот пораз на ова првенство. Љубомир Савевски, предводникот на нашиот национален тим, секако беше разочаран по поразот. „Сите натпревари