притисни ентер »

Разрешена министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи
Разрешена министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи

Разрешена министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи

Собранието со 62 гласа „за“ и 26 „против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на техничката министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. Разрешувањето беше по предлог на техничкиот премиер, Оливер Спасовски, поради прекршување на Уставот и некористење на новото уставно име на таблата во Министерството

СДСМ: Заштитен е Уставот, интересите на граѓаните и европската перспектива на државата

СДСМ: Заштитен е Уставот, интересите на граѓаните и европската перспектива на државата

„Сите членови на Владата мора да ги почитуваат Уставот и законите и мора да работат во интерес на граѓаните и државата“, велат од СДСМ. СДСМ ја поздравува одлуката на пратениците на Собранието на Република Северна Македонија за разрешување на сега веќе поранешната техничка министерка за труд и социјална политика од ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи. Со ова

Мизрахи ги остави пратениците без сон, па ја разрешија

Мизрахи ги остави пратениците без сон, па ја разрешија

Мнозинството пратеници не спиеја синоќа ама ја разрешија министерката Рашела Мизрахи. Во 03:50 часот утрово собранието со 62 гласа „за“ и 26 „против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на техничката министерката за труд и социјална политика. Спасовски ова го побара поради како што рече прекршување на Уставот

СДСМ: Заштитен е Уставот, интересите на граѓаните и европската перспектива на државата

СДСМ: Заштитен е Уставот, интересите на граѓаните и европската перспектива на државата

Соопштение за јавност на СДСМ: СДСМ ја поздравува одлуката на пратениците на Собранието на Република Северна Македонија за разрешување на сега веќе поранешната техничка министерка за труд и социјална политика од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи. Со ова зашитетен е Уставот, европската перспектива на државата, интересите на граѓаните, правата на стечајците

Разрешена министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи

Разрешена министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи

Собранието со 62 гласа „за“ и 26 „против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на техничката министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. Разрешувањето беше по предлог на техничкиот премиер, Оливер Спасовски, поради прекршување на Уставот и некористење на новото уставно име на таблата во Министерството

СДСМ: Со одлуката за разрешување на Мизрахи заштитен е Уставот

СДСМ: Со одлуката за разрешување на Мизрахи заштитен е Уставот

СДСМ ја поздравува одлуката на пратениците на Собранието за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политика од ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи. Со ова, велат од СДСМ, зашитетен е Уставот, европската перспектива на државата, интересите на граѓаните, правата на стечајците и другите ранливи групи. „Одговорност мора да понесат сите што го

СДСМ: Заштитен е Уставот, интересите на граѓаните и европската перспектива на државата

СДСМ: Заштитен е Уставот, интересите на граѓаните и европската перспектива на државата

СДСМ ја поздравува одлуката на пратениците на Собранието на Република Северна Македонија за разрешување на сега веќе поранешната техничка министерка за труд и социјална политика од ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, порачуваат од СДСМ. Со ова зашитетен е Уставот, европската перспектива на државата, интересите на граѓаните, правата на стечајците и другите

Собранието ја разреши министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи

Собранието ја разреши министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи

Собранието со 62 гласа „за“ ја разреши министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи за која премиерот Оливер Спасовски достави до Собранието предлог за нејзино разрешување, а барањето следуваше откако министерката неколкупати се појави на прес-конференција во МТСП пред табла со името „Република Македонија“. Премиерот на седницата за разрешувањето

„Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка во Собрание

„Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка во Собрание

Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада. Таа по шест часа расправа, во раните утрински часови беше разрешена од пратениците во македонското Собрание. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи (Фото) Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира

СДСМ: Со одлуката за разрешување на Мизрахи заштитен е Уставот

СДСМ: Со одлуката за разрешување на Мизрахи заштитен е Уставот

СДСМ ја поздравува одлуката на пратениците на Собранието за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политика од ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи. Со ова, велат од СДСМ, зашитетен е Уставот, европската перспектива на државата, интересите на граѓаните, правата на стечајците и другите ранливи групи. СДСМ ја поздравува одлуката на пратениците