притисни ентер »

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!
Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Гркот Јанис Адетокумбо и Шпанецот Рики Рубио испишаа нови страници на кошаркарската историја. Никогаш досега, во историјата на овој спорт не се случило тројца играчи од Европа да ги соберат трите големи кошаркарски награди. Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел во НБА лигата. Јанис Адетокумбо е МВП на финалето во НБА

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Гркот Јанис Адетокумбо и Шпанецот Рики Рубио испишаа нови страници на кошаркарската историја. Никогаш досега, во историјата на овој спорт не се случило тројца играчи од Европа да ги соберат трите големи кошаркарски награди. Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел во НБА лигата. Јанис Адетокумбо е МВП на финалето во НБА

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Гркот Јанис Адетокумбо и Шпанецот Рики Рубио испишаа нови страници на кошаркарската историја. Никогаш досега, во историјата на овој спорт не се случило тројца играчи од Европа да ги соберат трите големи кошаркарски награди. Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел во НБА лигата. Јанис Адетокумбо е МВП на финалето во НБА

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Јокиќ, Адетокумбо и Рубио испишаа историја!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Гркот Јанис Адетокумбо и Шпанецот Рики Рубио испишаа нови страници на кошаркарската историја. Никогаш досега, во историјата на овој спорт не се случило тројца играчи од Европа да ги соберат трите големи кошаркарски награди. Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел во НБА лигата. Јанис Адетокумбо е МВП на финалето во НБА

НБА Топ 5: Адетокумбо во елемент-напаѓачки ги решава противниците, а „лепи“ и супер блокади

НБА Топ 5: Адетокумбо во елемент-напаѓачки ги решава противниците, а „лепи“ и супер блокади

Екипата на Милвоки Бакс е новиот НБА шампион и тоа откако во финалето го надигра Феникс Санс со 4-2 во серијата. Најдобар на теренот беше Јанис Адетокумбо кој го доби признанието МВП, а воедно го имаше и потегот број еден на шестиот натпревар, супер „банана“ во негов стил над Бриџис. Уживајте во овие најквалитетни, најтрактивни моменти.

Антетокумбо: Можев да одберам во супер-тим, но го избрав потешкиот пат до титулата!

Антетокумбо: Можев да одберам во супер-тим, но го избрав потешкиот пат до титулата!

Најкорисниот кошарка во финалната серија на НБА-лигата, Јанис Антетокумбо, ги искажа своите впечатоци по освојување на својата прва титула во кариерата. Најдобриот кошаркар на Милвоки неколку минуту по победата во шестиот финален натпревар изјави: „Одамна можев да одам во помоќен тим и да станам шампион. Но, јас го избрав потешкиот пат до титулата

Од маалски баскет терени во Атина, до врвот на НБА – Грција горда на Јанис Адетокунбо

Од маалски баскет терени во Атина, до врвот на НБА – Грција горда на Јанис Адетокунбо

Победата и освоениот шампионски трофеј на Милвоки Бакс и изборот на Јанис Адетокунбо за МВП, денеска се една од главните теми во Грција, како во медиумите, така и на социјалните мрежи, а честитки до „Greek freak“ упатија низа грчки политичари, меѓу кои и премиерот на земјата, јави дописничката на МИА од Атина. Кирјакос Мицотакис, преку Твитер објави

Од маалски баскет терени во Атина, до врвот на НБА – Грција горда на Јанис Адетокунбо

Од маалски баскет терени во Атина, до врвот на НБА – Грција горда на Јанис Адетокунбо

Победата и освоениот шампионски трофеј на Милвоки Бакс и изборот на Јанис Адетокунбо за МВП, денеска се една од главните теми во Грција, како во медиумите, така и на социјалните мрежи, а честитки до „Greek freak” упатија низа грчки политичари, меѓу кои и премиерот на земјата. Кирјакос Мицотакис, преку Твитер објави фотографија како на телевизија го