притисни ентер »

Мек и миризлив колач со јаболка и мед
Мек и миризлив колач со јаболка и мед

Мек и миризлив колач со јаболка и мед

Мек и миризлив колач со јаболка и мед Подгответе го овој вкусен колач со јаболка и мед кој ќе го израдува целото семејство. Состојки: Две јајца 75 гр. бел шеќер 75 гр. кафеав шеќер 125 милилитри масло 225 гр. мед 375 гр. брашно Две лажици прашок за пециво Пола лажица сода бикарбона Пола лажица цимет Пола лажица мелен ѓумбир ¼ лажица мелено каранфилче

Направете совршено тесто за палачинки

Направете совршено тесто за палачинки

Направете совршено тесто за палачинки За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават на различен начин. Некои ги сакаат потенки, други подебели, некои посни без јајца и млеко, други пак, ги сакаат полни и квалитетни. Ако сакате да го погодите точниот рецепт

Направете совршено тесто за палачинки

Направете совршено тесто за палачинки

За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават на различен начин. Некои ги сакаат потенки, други подебели, некои посни без јајца и млеко, други пак, ги сакаат полни и квалитетни. Ако сакате да го погодите точниот рецепт за совршените палачинки, следете ја

Како да го подготвите најбрзиот колач од јаболка

Како да го подготвите најбрзиот колач од јаболка

Потребно: – 3 јаболки – 2 шолји брашно – 1 шолја шеќер – 2 јајца – 1 дл масло – 30 гр путер – прашок за пециво – ванилин шеќер – 1 шолја млеко Подготовка: Изматете ги пенесто јајцата со шеќерот, додадете го млакото, па полека долевате го улјето и растопениот путер, при тоа непрекинато мешајте. На крајот измешајте го брашното и прашокот за пециво. Смесата

ОВОЈ колач со јаболка се ПОДГОТВУВА за миг

ОВОЈ колач со јаболка се ПОДГОТВУВА за миг

Потребно: – 3 јаболки – 2 шолји брашно – 1 шолја шеќер – 2 јајца – 1 дл масло – 30 гр путер – прашок за пециво – ванилин шеќер – 1 шолја млеко Подготовка: Изматете ги пенесто јајцата со шеќерот, додадете го млакото, па полека долевате го улјето и растопениот путер, при тоа непрекинато мешајте. На крајот измешајте го брашното и прашокот за пециво. Смесата

Најбрзиот колач од јаболка

Најбрзиот колач од јаболка

Потребно: – 3 јаболки – 2 шолји брашно – 1 шолја шеќер – 2 јајца – 1 дл масло – 30 гр путер – прашок за пециво – ванилин шеќер – 1 шолја млеко Подготовка: Изматете ги пенесто јајцата со шеќерот, додадете го млакото, па полека долевате го улјето и растопениот путер, при тоа непрекинато мешајте. На крајот измешајте го брашното и прашокот за пециво. Смесата

Проблем автор Biljana Nikolova - Бразилска чоколадна торта (посно)

Проблем автор Biljana Nikolova - Бразилска чоколадна торта (посно)

Прво го подготвуваме пандишпанот. Во еден сад ги мешаме сите суви состојки и ги додаваме зејтинот и киселата вода. Мешаме со дрвена лажица и го сипуваме на пек-хартија во голем плех од шпорет. Пандишпанот се пече на 180-200 степени околу 20 минути. Со чепкалка се проверува дали е доволно печена. Кога е печена се остава да олади. Во мегувреме се прави

Меки и сочни: Јапонски палачинки

Меки и сочни: Јапонски палачинки

Состојки : – 2 јајца – 3/4 од шолја млеко – 1 лажичка екстракт од ванила – 2/3 шолја брашно – малку прашок за пециво – 3 лажички шеќер Подготовка : Јајцата изматете ги пенесто заедно со млекото и ванилата. Во друг сад измешајте го брашното, прашокот за пециво и шеќерот, па додајте ги во течната смеса. Оставете ја смесата за палачинки да отстои околу

Брзи јапонски палачинки

Брзи јапонски палачинки

Состојки : – 2 јајца – 3/4 од шолја млеко – 1 лажичка екстракт од ванила – 2/3 шолја брашно – малку прашок за пециво – 3 лажички шеќер Подготовка : Јајцата изматете ги пенесто заедно со млекото и ванилата. Во друг сад измешајте го брашното, прашокот за пециво и шеќерот, па додајте ги во течната смеса. Оставете ја смесата за палачинки да отстои околу

Брзи јапонски палачинки

Брзи јапонски палачинки

Состојки : – 2 јајца – 3/4 од шолја млеко – 1 лажичка екстракт од ванила – 2/3 шолја брашно – малку прашок за пециво – 3 лажички шеќер Подготовка : Јајцата изматете ги пенесто заедно со млекото и ванилата. Во друг сад измешајте го брашното, прашокот за пециво и шеќерот, па додајте ги во течната смеса. Оставете ја смесата за палачинки да отстои околу