притисни ентер »

Савевски: Премногу промашивме, но и судиите немаа ист аршин
Савевски: Премногу промашивме, но и судиите немаа ист аршин

Савевски: Премногу промашивме, но и судиите немаа ист аршин

Љубомир Савевски не го криеше разочарувањето откако македонските ракометарки не успеаја да стигнат до посакуваниот резултат на клучниот меч со Исланд, па вечерашниот пораз значеше и губење на шансите за пласман во четвртфиналето од СП што се одржува во Скопје. „Ние се потрошивме многу на овие натпревари, што ги одигравме со мал ростер, тоа можеби е

Савевски: Самите сме виновни, имавме шанса

Савевски: Самите сме виновни, имавме шанса

Македонија пропушти шанса да се пласира во 1/4 финалето на Светското првенство. Исланд беше подобар, ние нашата шанса ја промашивме, неколкупати. Се потрошивме многу на овие натпревари. Игравме со мал ростер, можеби моја е таа вина. Имавме шанса, имавме шут на празен гол. Којзнае што ќе беше ако погодевме во тие две ситуации. После тоа, веќе крај е,

Савевски: Не сакав помош затоа што сме домаќини, ама се немаше ист аршин!

Савевски: Не сакав помош затоа што сме домаќини, ама се немаше ист аршин!

Селекторот на Македонија , Љубомир Савевски, беше разочаран од арбитражата по натпреварот меѓу репрезентациите на Македонија и Исланд кој заврши со победа на противникот (22-25) и го остави нашиот национален тим без четвртфинале на СП во Скопје. По натпреварот, предводникот на нашата селекција кажа: „Се потрошивме многу на овие натпревари. Игравме