притисни ентер »

Младост останува во борба за врвот, славеше над Македонија Ѓорче Петров
Младост останува во борба за врвот, славеше над Македонија Ѓорче Петров

Младост останува во борба за врвот, славеше над Македонија Ѓорче Петров

Младост 09 во рамките на плеј-офот од Првата лига успеа да го порази составот на Македонија Ѓорче Петров со 25:19. Во не така интересна средба со мал број на погодоци, поуспешни беа домаќините кои сега ја продолжија трката за влез во Супер лигата. Оранизирано и цврсто започнаа двете екипи, но поуспешни беа домаќините. Тие отворија со 3:0, по што гостите