притисни ентер »

Јадете јаткасти плодови и спанаќ: 4 навики за доручекот кои мора да ги промените, организмот ќе ви биде благодарен!
Јадете јаткасти плодови и спанаќ: 4 навики за доручекот кои мора да ги промените, организмот ќе ви биде благодарен!

Јадете јаткасти плодови и спанаќ: 4 навики за доручекот кои мора да ги промените, организмот ќе ви биде благодарен!

Јадете јаткасти плодови и спанаќ: 4 навики за доручекот кои мора да ги промените, организмот ќе ви биде благодарен! Здравиот појадок е одлична работа – ве тера да слабеете, подолго ве држи сити и благодарение на него сте полни со енергија. Но, сето тоа важи доколку знаете што да јадете! Консумирајте протеини Она што се случува во вашето тело кога сте

Јадете јаткасти плодови и спанаќ: 4 навики за доручекот кои мора да ги промените, организмот ќе ви биде благодарен!

Јадете јаткасти плодови и спанаќ: 4 навики за доручекот кои мора да ги промените, организмот ќе ви биде благодарен!

Здравиот појадок е одлична работа – ве тера да слабеете, подолго ве држи сити и благодарение на него сте полни со енергија. Но, сето тоа важи доколку знаете што да јадете! Консумирајте протеини Она што се случува во вашето тело кога сте гладни е тоа што лачи грелин, кој е хормон на гладот, па затоа е добро да земате храна која е полна со протеини,

Лоши утрински навики – Како да ги надминеме?

Лоши утрински навики – Како да ги надминеме?

Сигурно сте забележале дека кога сте добро наспани, се чувствувате одморено и свежо, целиот ден ви поминува во пријатно расположение и атмосфера. Сепак, без разлика колку добро сте спиеле, постојат некои лоши утрински навики кои можат да ви го расипат целиот ден. Затоа, многу е важно на кој начин ќе го започнете денот. Во продолжение, неколку чести

Без грижа на совест: Четири намирници кои можете да ги јадете навечер

Без грижа на совест: Четири намирници кои можете да ги јадете навечер

Иако не треба да јадеме доцна навечер по 19 часот, понекогаш е невозможно да се игнорира гладот, кој се јавува во вечерните часови. Во тој случај, важно е да изберете храна која ќе ни помогне да ја одржиме витката линија. Нутриционистите велат дека постојат намирници кои можеме да ги јадеме доцна навечер, за да го задоволиме гладот ​​и да ја намалиме