притисни ентер »

Киеза и Влаховиќ го доближија Јувентус до финалето во Купот
Киеза и Влаховиќ го доближија Јувентус до финалето во Купот

Киеза и Влаховиќ го доближија Јувентус до финалето во Купот

Јувентус загуби пред неколку дена во Рим во дебито кое го имаше Игор Тудор како тренер на Лацио, но тимот на Макс Алегри денеска доби шанса да се реваншира и успешно го направи тоа. Домашниот тим беше далеку поактивен во првото полуфинале во Копа Италија и заслужено го оствари тоа што го сакаше, пред се благодарение на добриот влез во второто полувреме

Јувентус е на чекор до куп-финалето

Јувентус е на чекор до куп-финалето

Јувентус е во сериозна криза кога станува збор за Калчо-лигата, но „старата дама“ успеа да се разбуди барем за полуфиналето од Купот на Италија, триумфирајќи на првата полуфинална пресметка со Лацио со 2-0. Тимот на Алегри покажа знаци на живот против ривалот од кого викендов загуби во лигашката пресметка, покажа повеќе од Лацио на теренот и заслужено

Свирежите од навивачите како да ги разбудија фудбалерите, Киеза и Влаховиќ го однесоа Јуве на чекор до финале

Свирежите од навивачите како да ги разбудија фудбалерите, Киеза и Влаховиќ го однесоа Јуве на чекор до финале

Јувентус го совлада Лацио со 2-0 во првиот натпревар во полуфиналето во Купот на Италија, Киеза и Влаховиќ обезбедија солидна предност пред реваншот во Рим. „Старата дама“ е во резултатска криза па откако вечерва резултатот на полувремето против Лацио во Купот на Италија беше 0-0, навивачите со свирежи ги испратија фудбалерите и Макс Алегри во соблекувалната

ВИДЕО | Jувентус го победи Лацио и дојде на чекор од финалето во Купот на Италија

ВИДЕО | Jувентус го победи Лацио и дојде на чекор од финалето во Купот на Италија

Иако во калчо-лигата е во сериозна резултатска криза, Јувентус успеа да победи во полуфиналето од Купот на Италија против Лацио со резултат 2:0. Избраниците на Масимилијано Алегри покажаа знаци на живот и одиграа солиден натпревар против ривалот од кого загубија викендов во првенство (1:0). Во првото полувреме Јувентус денеска доби пенал, меѓутоа истиот

Јувентус на чекор од финалето на Купот

Јувентус на чекор од финалето на Купот

Јувентус запиша победа против Лацио од 2:0 во првиот полуфинален натпревар од италијанскиот Куп. Во 50-та минута Федерико Киеза донесе предност за домаќините, а водството го зголеми Влаховиќ со гол во 64-тата минута. Шанса да станеш YouTuber ↓↓↓ View this post on Instagram A post shared by TJ (@overtimewithtj) Лацио до крај не успеа да го ублажи поразот,

Јувентус со предност против Лацио во Купот

Јувентус со предност против Лацио во Купот

Во првиот натпревар од полуфиналето на италијанскиот фудбалски куп, Јувентус на домашен терен го совлада Лацио со 2:0 (0:0) со головите на Киеза во 50 и Влаховиќ во 64 минута. Откако пред четири дена, во своето тренерско деби на клупата на Лацио, хрватскиот стручњак Игор Тудор оствари минимална победа против својот поранешен клуб во Рим во првенството,

Јувентус му се одмазди на Лацио во Купот на Италија

Јувентус му се одмазди на Лацио во Купот на Италија

Поранешниот италијански шампион Јувентус славеше со 2-0 против Лацио и се наоѓа на чекор до финале во Купот на Италија. „Старата дама“ ги постигна двата гола во второто полувреме, и тоа најпрво преку Кјеза во 50. минута, а потоа преку Влаховиќ ја запечати победата. Реваншот меѓу Лацио и Јувентус се игра во Рим на 23 април, додека во второто полуфинале

Јувентус со предност против Лацио во Купот

Јувентус со предност против Лацио во Купот

32 Споделувања Share Tweet Во првиот натпревар од полуфиналето на италијанскиот фудбалски куп, Јувентус на домашен терен го совлада Лацио со 2:0 (0:0) со головите на Киеза во 50 и Влаховиќ во 64 минута. Откако пред четири дена, во своето тренерско деби на клупата на Лацио, хрватскиот стручњак Игор Тудор оствари минимална победа против својот поранешен

Јуве не губи двапати – супер-гол на Влаховиќ, Лацио немоќен во Купот на Италија

Јуве не губи двапати – супер-гол на Влаховиќ, Лацио немоќен во Купот на Италија

Фудбалерите на Јувентус по само три дена му се реваншираа на големиот ривал Лацио за поразот во Серија А (1-0) и вечерва во рамките од првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија извојуваа сигурен триумф од 2-0 (0-0). Дали оваа победа ќе биде доволна за пласман во финалето ќе дознаеме на 23 април, за кога е закажан реваншот на „Олимпико“ во