притисни ентер »

Италијаните тоа го прават најдобро… Модни комбинации од улиците на Фиренца
Италијаните тоа го прават најдобро… Модни комбинации од улиците на Фиренца

Италијаните тоа го прават најдобро… Модни комбинации од улиците на Фиренца

Никогаш доста од инспиративните стилови на италијаните. Најголемите италијански шмекери на едно место… The post Италијаните тоа го прават најдобро… Модни комбинации од улиците на Фиренца appeared first on Friday .

Фотографии во кои ќе уживате: Pitti Uomo во Фиренца е зенитот на машкиот моден свет

Фотографии во кои ќе уживате: Pitti Uomo во Фиренца е зенитот на машкиот моден свет

Фиренца, инаку градот кој дише во духот на уметноста, деновиве е зенитот на машкиот моден свет. Периодов тука се одржува традиционалниот и престижен саем на машка мода, Pitti Uomo, што е сериозен предизвик овде да допатуваат најдотераните мажи од целиот свет. Романтичните улички низ градот се исполнети со шармот и елеганцијата на најстилизиранте мажи,

Уште неколку инспиративни машки комбинации од Pitti Uomo во Фиренца

Уште неколку инспиративни машки комбинации од Pitti Uomo во Фиренца

Продолжуваме со фотографиите од уличниот стил на Pitti Uomo пролет/лето 2019 во Фиренца. Pitti Uomo е еден од најпознатите саеми за машка мода во светот. Мора да признаеме дека тука модата е на многу високо ниво. Што мислите вие? The post Уште неколку инспиративни машки комбинации од Pitti Uomo во Фиренца appeared first on Friday .

Модна инспирација: Најдобрите машки стилови од првиот ден на Pitti Uomo

Модна инспирација: Најдобрите машки стилови од првиот ден на Pitti Uomo

Двапати годишно, светот на машка мода се спушта на Фортеза да Басо во Фиренца, Италија за еден од најпознатите модни саеми во светот Pitti Uomo. Тоа е местото каде што ќе најдете некои од најголемите машки модни икони на планетата Земја. Зошто Pitti Uomo е толлку посебен? Затоа што знаеме дека Италија е земја на добриот стил, па кога најдобрите ќе