притисни ентер »

За помалку од еден месец ДНК промовираа два нови дуети и видео записи
За помалку од еден месец ДНК промовираа два нови дуети и видео записи

За помалку од еден месец ДНК промовираа два нови дуети и видео записи

По дуетот со Наум Петрески, ,,Животе, брате” кој го промовираа минатиот месец, односно пред три недели, музичкото дуо ДНК сними нов дует, овојпат со младата Теа Трајковска. Новиот дует е насловен ,,Амајлија” и автори на истиот се Панчо и Лазар Цветковски. Музичарите снимиле и видео запис за песната, во Златибор, во хотелот ,,21st centry Zlatibor” изграден

„Амајлија“: Спотот за новата песна на ДНК и Теа ...

„Амајлија“: Спотот за новата песна на ДНК и Теа ...

Дуото ДНК и Теа Трајковска снимија заедничка песна. Македонските музичари ја објавија песната „Амајлија“ заедно со спотот кој го снимаа на Златибор. Накитот во видеозаписот е од Chapter 03 . Автори на „Амајлија“ се Панчо и Лазар Цветкоски, а спотот е сниман под режисерската палка на Даниел Јовески.

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија“: Ова е нивната нова песна

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија“: Ова е нивната нова песна

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната “Животе Брате” на ДНК, која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна. Дека Панчо и Андреј работат со полна пареа е токму новата соработка. Овојпат со нивната колешка, младата Теа Трајковска. Песната носи наслов “Амајлија”,

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија: Слушнете ја нивната нова песна

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија: Слушнете ја нивната нова песна

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната “Животе Брате” на ДНК, која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна. Дека Панчо и Андреј работат со полна пареа е токму новата соработка. Овојпат со нивната колешка, младата Теа Трајковска. Песната носи наслов “Амајлија”,

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија“: Слушнете ја нивната нова песна!

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија“: Слушнете ја нивната нова песна!

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната „Животе Брате” на ДНК , која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна. Дека Панчо и Андреј работат со полна пареа е токму новата соработка. Овојпат со нивната колешка, младата Теа Трајковска . Песната носи наслов „Амајлија”

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија: Слушнете ја нивната нова песна!

ДНК и Теа Трајковска имаат иста „Амајлија: Слушнете ја нивната нова песна!

Сѐ уште не стивнуваат реакциите за дует-песната "Животе Брате" на ДНК, која ја промовираа пред само неколку недели, а тие вчера на сите музички и социјални платформи објавија уште една нова песна. Дека Панчо и Андреј работат со полна пареа е токму новата соработка. Овојпат со нивната колешка, младата Теа Трајковска. Песната носи наслов "Амајлија",

🎥 СПОТ НА ДНК СНИМЕН ВО ХОТЕЛОТ НА АДОРА НА ЗЛАТИБОР Слушнете ја новата песна „Амајлија“

🎥 СПОТ НА ДНК СНИМЕН ВО ХОТЕЛОТ НА АДОРА НА ЗЛАТИБОР Слушнете ја новата песна „Амајлија“

Популарното дуо ДНК, на сите музички и социјални платформи синоќа, ја објави најновата песна, преку импресивен видео спот, кој Панчо, Андреј и Теа Трајковска го снимија во 21st Century by Adora, еден од најубавите хотели и омилено место за престој на Златибор. „Амајлија“ изгледа и звучи магично моќно во престижниот бутик хотел на градежниот бренд Adora

ДНК со спот снимен во хотелот на Адора во Златибор за новата песна „Амајлија“

ДНК со спот снимен во хотелот на Адора во Златибор за новата песна „Амајлија“

Популарното дуо ДНК, на сите музички и социјални платформи синоќа, ја објави најновата песна, преку импресивен видео спот, кој Панчо , Андреј и Теа Трајковска го снимија во 21 st Century by Adora, еден од најубавите хотели и омилено место за престој на Златибор. „Амајлија“ изгледа и звучи магично моќно во престижниот бутик хотел на градежниот бренд

ДНК со спот снимен во хотелот на АДОРА во Златибор за новата песна „Амајлија“

ДНК со спот снимен во хотелот на АДОРА во Златибор за новата песна „Амајлија“

63 Споделувања Share Tweet Популарното дуо ДНК, на сите музички и социјални платформи синоќа, ја објави најновата песна, преку импресивен видео спот, кој Панчо, Андреј и Теа Трајковска го снимија во 21 st Century by Adora, еден од најубавите хотели и омилено место за престој на Златибор. „Амајлија“ изгледа и звучи магично моќно во престижниот бутик