притисни ентер »

На Кирјос му фали „даска“ во глава
На Кирјос му фали „даска“ во глава

На Кирјос му фали „даска“ во глава

Вујкото и поранешниот тренер на Рафаел Надал, Тони, изјави дека однесувањето на Австралијанецот не е добро за тенисерот но и самиот спорт. Од почетокот на кариерата, Ник Кирјос, наместо со талентот, вниманието кон себе го привлекува со своето непримерно однесување. Последниот испад на Кирјос е на Мастерсот во Рим од кој е дисквалификуван поради низа

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Некогашниот тренер на Рафаел Надал, неговиот чичко Тони Надал, за медиумите во Шпанија, го прокоментира вчерашниот скандал на Ник Кирјос. Австралискиот тенисер на вчерашниот меч во осминафиналето од Мастерсот во Рим, против Каспер Руд, при еден нервозен поен и неуспешен обид да поентира, го фрли столчето на терен, доби трета опомена од судијата и го

Тенискиот свет е шокиран од изјавата на Федерер за Кирјос: “Што направи, ја повреди столицата?”

Тенискиот свет е шокиран од изјавата на Федерер за Кирјос: “Што направи, ја повреди столицата?”

Австралискиот тенисер Ник Кирјос е дисквалификуван од Мастерсот во Рим, откако на мечот против Каспер Руд направи хаос на теренот. Контроверзниот Австралијанец дивеел на теренот и фрлал сè што му се нашло при рака – шутирал шишиња, столчиња, се расправал со судијата, а на крајот ги спакувал работите и излегол од теренот. Федерер на интересен начин

Тенискиот свет е шокиран од изјавата на Федерер за Киргиос: “Што направи, ја повреди столицата?”

Тенискиот свет е шокиран од изјавата на Федерер за Киргиос: “Што направи, ја повреди столицата?”

Австралискиот тенисер Ник Киргиос е дисквалификуван од Мастерсот во Рим, откако на мечот против Каспер Руд направи хаос на теренот. Контроверзниот Австралијанец дивеел на теренот и фрлал сè што му се нашло при рака – шутирал шишиња, столчиња, се расправал со судијата, а на крајот ги спакувал работите и излегол од теренот. Федерер на интересен начин

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го

Скандал - Кирјос дивееше на теренот и заработи дисквалификација на турнирот во Рим

Скандал - Кирјос дивееше на теренот и заработи дисквалификација на турнирот во Рим

Киријос откако дивееше на теренот и се караше со публиката е дисквалификуван од турнирот. Сега бесните навивачи бараат АТП  доживотно да го дисквалификува Кирјос од тенисот. Австралискиот тенисер полуде поради публиката откако го загуби гемот на почетокот на третиот решавачки сет. unbelievable #Ibi19 pic.twitter.com/8YMtEpK3YA — andre  (@andreopines)

Кирјос ептен ја претера: Австралискиот тенисер беше исфрлен од турнирот во Рим

Кирјос ептен ја претера: Австралискиот тенисер беше исфрлен од турнирот во Рим

Ник Кирјос долго време важеше за идната голема ѕвезда на светскиот тенис, но незгодниот карактер го спречи Австралијанецот да постигне поголеми успеси, иако има огромен талент. Кирјос никогаш не се смири, па годинава можевме да сведочиме на голем број глупости, кои ги направи на теренот. Најновиот инцидент му се случи вчера на Мастерсот во Рим, откако

Противникот на Кирјос смета дека тој мора да добие суспензија

Противникот на Кирјос смета дека тој мора да добие суспензија

Норвешкиот тенисер Каспер Руд по неспортскиот потег од страна на Ник Кирјос во меѓусебниот дуел, изјави дека Австралијанецот поради своето однесување мора да добие повеќе месечна суспензија. „Сигурен сум дека Кирјос дека не сум единствен што мисли дека Кирјос мора да добие повеќе месечна суспензија, поради однесувањето кое што го покажува во последно

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Кирјос се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Во еден момент Кирјос емоционално реагираше на предупредувањето издадено од судијата. Тој го

Контроверзниот австралиски тенисер се извини за столчето фрлено на теренот

Контроверзниот австралиски тенисер се извини за столчето фрлено на теренот

Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина, изјави Кирјос. Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос се извини за своето однесување за време на мечот од вториот круг на турнирот во Рим против Норвежанецот Каспер Руд. – Емоциите се огромни. Жал ми е, се извинувам Рим. Можеби ќе се видиме во иднина – изјави Кирјос