притисни ентер »

Примера: Победи на Осасуна и Мајорка
Примера: Победи на Осасуна и Мајорка

Примера: Победи на Осасуна и Мајорка

Во последните два натпревара од 36-то коло на шпанското фудбалско првенство, Осасуна во Памплона го победи Атлетик Билбао со 2:0, а Мајорка со 1:0 беше подобра од Валенсија. Осасуна дојде во водство во 50 минута, кога Анте Будимир на нафрлување од Монкајола со глава погоди под самата пречка. Гостинскиот голман се обида да одбрани, но само успеа да