притисни ентер »

МЗТ потврди дека убиеното момче било нивен доскорешен член
МЗТ потврди дека убиеното момче било нивен доскорешен член

МЗТ потврди дека убиеното момче било нивен доскорешен член

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје на својот Фејсбук профил потврди дека синоќа убиеното 17-годишно момче бил нивен доскорешен член. Тие изразија сочуство до семејството на Никола Христовски за нивната голема загуба со надеж дека вакви немили настани нема да се случуваат во иднина. „Со голема тага и неверување утринава ја примивме веста за трагичната смрт

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје на својот Фејсбук профил потврди дека синоќа убиеното 17-годишно момче бил нивен доскорешен член. Тие изразија сочуство до семејството на Никола Христовски за нивната голема загуба со надеж дека вакви немили настани нема да се случуваат во иднина. „Со голема тага и неверување утринава ја примивме веста за трагичната смрт

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје на својот Фејсбук профил потврди дека синоќа убиеното 17-годишно момче бил нивен доскорешен член. Тие изразија сочуство до семејството на Никола Христовски за нивната голема загуба со надеж дека вакви немили настани нема да се случуваат во иднина. „Со голема тага и неверување утринава ја примивме веста за трагичната смрт

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

Поранешниот македонски шампион, МЗТ Скопје Аеродром потврди дека Никола Христовски, 17-годишното момче кое беше прободено со нож во населбата Ново Лисиче во Скопје до неодамна бил нивни кошаркар. Тепачката се случила синоќа после полноќ на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Настраданото момче со брза помош итно било префрлено во клиничкиот

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје на својот Фејсбук профил потврди дека синоќа убиеното 17-годишно момче бил нивен доскорешен член. Тие изразија сочуство до семејството на Никола Христовски за нивната голема загуба со надеж дека вакви немили настани нема да се случуваат во иднина. „Со голема тага и неверување утринава ја примивме веста за трагичната смрт

„Штрковите“ завиени во црно: Убиен млад кошаркар на МЗТ Скопје

„Штрковите“ завиени во црно: Убиен млад кошаркар на МЗТ Скопје

Доцна синоќа, половина час по полноќ во скопската населба Аеродром се случила тепачка по која животот го загубил младиот кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски. 17 годишниот Христовски бил дел од младинските категории на клубот од Аеродром кој по трагичниот настан со соопштение се огласи во јавноста: „Со голема тага и неверување утринава ја примивме

Погледнете ја снимката во која смртно беше избоден малолетникот во Ново Лисиче

Погледнете ја снимката во која смртно беше избоден малолетникот во Ново Лисиче

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица. Од полицијата информираат дека 35 минути по полноќ во СВР било пријавено дека на ул.„Февруарски поход“ во скопската населба Лисиче имало расправија меѓу неколку

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

МЗТ потврдија дека убиеното момче е нивни поранешен кошаркар

Поранешниот македонски шампион, МЗТ Скопје Аеродром потврди дека Никола Христовски, 17-годишното момче кое беше прободено со нож во населбата Ново Лисиче во Скопје до неодамна бил нивни кошаркар. Тепачката се случила синоќа после полноќ на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче. Настраданото момче со брза помош итно било префрлено во клиничкиот

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје на својот Фејсбук профил потврди дека синоќа убиеното 17-годишно момче бил нивен доскорешен член. Тие изразија сочуство до семејството на Никола Христовски за нивната голема загуба со надеж дека вакви немили настани нема да се случуваат во иднина. „Со голема тага и неверување утринава ја примивме веста за трагичната смрт

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје на својот Фејсбук профил потврди дека синоќа убиеното 17-годишно момче бил нивен доскорешен член. Тие изразија сочуство до семејството на Никола Христовски за нивната голема загуба со надеж дека вакви немили настани нема да се случуваат во иднина. „Со голема тага и неверување утринава ја примивме веста за трагичната смрт