притисни ентер »

„Пожарот стивна“ засега, Вардар во најсилниот можен состав против Мотор!
„Пожарот стивна“ засега, Вардар во најсилниот можен состав против Мотор!

„Пожарот стивна“ засега, Вардар во најсилниот можен состав против Мотор!

Откако Даинис Криштопанс и Павел Атман го напуштија Вардар неделава, а излезе вест дека на крајот на сезоната ќе си оди и Калифа Гедбан, кризата е ставена на пауза за денешниот дуел против Мотор Запорожје (17.30ч.). Вардар во најсилен можен состав ќе му се спротивстави на украинскиот првак, како и да изгледа тој во моментот. Со оглед дека заминувањето

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди во Адемар Леон!?

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди во Адемар Леон!?

Калифа Гедбан може многу брзо, за неколку недели или еден месец да го напушти Вардар и да се пресели во Адемар Леон. Познато е дека тој има договор со шпанскиот клуб по завршувањето на сезоната да му се придружи, но според „Марка“ големи се шансите тој предвреме да го напушти Скопје и да замине во Шпанија. Ова го потврди и првиот човек на Адемар Леон,

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди во Адемар Леон!?

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди во Адемар Леон!?

Калифа Гедбан може многу брзо, за неколку недели или еден месец да го напушти Вардар и да се пресели во Адемар Леон. Познато е дека тој има договор со шпанскиот клуб по завршувањето на сезоната да му се придружи, но според „Марка“ големи се шансите тој предвреме да го напушти Скопје и да замине во Шпанија. Ова го потврди и првиот човек на Адемар Леон,

Уште еден играч го напушта РК Вардар?

Уште еден играч го напушта РК Вардар?

Калифа Гедбан може многу брзо, за неколку недели или еден месец да го напушти Вардар и да се пресели во Адемар Леон. Познато е дека тој има договор со шпанскиот клуб по завршувањето на сезоната да му се придружи, но според „Марка“ големи се шансите тој предвреме да го напушти Скопје и да замине во Шпанија, пишува Спортмедиа. Ова го потврди и првиот

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди?

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди?

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди? Калифа Гедбан може многу брзо, за неколку недели или еден месец да го напушти Вардар и да се пресели во Адемар Леон. Познато е дека тој има договор со шпанскиот клуб по завршувањето на сезоната да му се придружи, но според „Марка“ големи се шансите тој предвреме да го напушти Скопје и да замине во Шпанија

И Гедбан (ќе) си оди веднаш?

И Гедбан (ќе) си оди веднаш?

Павел Атман и Даинис Криштопанс можеби нема да се единствените ракометари на Вардар што не го чекаа крајот на сезоната за да стават крај на маките што ги тргаат во Скопје. Калифа Гедбан, голманот од Алжир што од јуни сигурно оди во Адемар, би можел да не го чека јуни. Ова не е шпекулација, претедателот на Адемар, Гаетано Франко, за Марка потврди дека

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди во Адемар Леон!?

Вардар се „потенок“: Гедбан предвреме си оди во Адемар Леон!?

Калифа Гедбан може многу брзо, за неколку недели или еден месец да го напушти Вардар и да се пресели во Адемар Леон. Познато е дека тој има договор со шпанскиот клуб по завршувањето на сезоната да му се придружи, но според „Марка“ големи се шансите тој предвреме да го напушти Скопје и да замине во Шпанија. Ова го потврди и првиот човек на Адемар Леон,

Кристопанс не го заборава Вардар: Благодарам за спектакуларното време и сите титули

Кристопанс не го заборава Вардар: Благодарам за спектакуларното време и сите титули

Покрај тоа што упати пофални зборови преку социјалните мрежи, тој сега упати убави зборови за сето време поминато меѓу „црвено-црните“ на првата прес-конференција како играч на Фуксе Берлин. „Прво би сакал да му се заблагодарам на Вардар за спектакуларното време кое го поминав во овој клуб. Да се заблагодарам за многуте титули кои ги освоив. Особено

Фуксе го претстави Криштопанс

Фуксе го претстави Криштопанс

– Екипата на Фуксе Берлин го претстави Даинис Криштопанс како свој нов играч. Поранешниот ракометар на скопски Вардар потпиша договор до крајот на сезоната, а потоа ќе замине во редовите на ПСЖ. Денеска Криштопанс позираше со дресот на тимот од Берлин и беше претставен пред навивачите. Десниот бек двапати ја освои Лигата на шампионите во „црвено-црниот“