притисни ентер »

Кузмановски: Тука сме како едно големо семејство, со нетрпение го чекам првиот меч!
Кузмановски: Тука сме како едно големо семејство, со нетрпение го чекам првиот меч!

Кузмановски: Тука сме како едно големо семејство, со нетрпение го чекам првиот меч!

Еден од најдобрите македонски ракометари, кој во ланската сезона беше алфа и омега во редовите на вицешампионот Еурофам Работник, Филип Кузмановски, пристигна во Германија, и ја започна својата мисија во редовите на Магдебург. Иако има само 22 години зад себе има големо интернационално искуство и сигурно нема да му биде тешко да се аклиматизира во

Филип Кузмановски стартуваше со Магдебург

Филип Кузмановски стартуваше со Магдебург

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски со вообичаените лекарски прегледи и стартните почетни фитнес подготовки во предсезоната веќе стартуваше со новата страница во својата ракометна кариера – Магдебург. Кузмановски викендов се приклучи на својот нов тим, а по лекарските прегледи, од понеделник стартува и со подготовките со германскиот бундеслигаш

Кузмановски: Едвај чекам да заиграм за Магдебург

Кузмановски: Едвај чекам да заиграм за Магдебург

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски го отвори новото поглавје во кариерата. По настапите за Пелистер, Металург и Еурофарм Работник, за првпат стана интернационалец. Тој во следниот период ќе го носи дресот на бундеслигашот Магдебург. Подготовките стартуваат веќе од понеделник, иако и викендов тимот ќе биде заедно и ќе ја прави стандардната

Кузмановски тргна со Магдебург: Едвај чекам да заиграм

Кузмановски тргна со Магдебург: Едвај чекам да заиграм

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Кузмановски, ги направи првитечекори во својот нов тим, прославениот германски бундеслигаш Магдебург. Традиционално на почетокот на сезоната, тој се појави на редовните здраствени контроли кои ги спроведува тимот, заедносо неговите нови соиграчи. Кузмановски се пресели во Магдебург минатата недела и најави

Ќе гори Фитиљот и во Бундес лигата: Кузмановски отвори ново ракометно поглавје

Ќе гори Фитиљот и во Бундес лигата: Кузмановски отвори ново ракометно поглавје

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски го отвори новото поглавје во кариерата. По настапите за Пелистер, Металург и Еурофарм Работник, за првпат стана интернационалец. Тој во следниот период ќе го носи дресот на бундеслигашот Магдебург. Веќе неколку дена Кузмановски и неговата поубава половина се во овој германски град, а левиот бек веќе ги

Филип Кузмановски ја започна својата авантура во Магдебург

Филип Кузмановски ја започна својата авантура во Магдебург

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски вчера ги мина лекарските прегледи и денес ги започна подготовките со својот нов клуб, германски Магдебург. Поранешниот европски првак и германски претставник во ЕХФ Купот сезонава, како една од првите бундеслигашки екипи ги започна подготовките. Планирана е напорна претсезона во јули и август, како тимот