притисни ентер »

Нови фотографии и детали за OnePlus 8 Pro телефонот
Нови фотографии и детали за OnePlus 8 Pro телефонот

Нови фотографии и детали за OnePlus 8 Pro телефонот

МОБИЛНИ Нови фотографии и детали за OnePlus 8 Pro телефонот Никола Бурагев 6 минути 0 0 Претходно имавме прилика да видиме дека OnePlus 8 Pro ќе има punch-hole селфи камера, а сега се појавија фотографии на телефонот во живо кои ја прикажуваат предната страна и задната страна на уредот. Новиот AMOLED екран ќе нуди освежување до 120Hz, a Pro моделот

Apple ги објави iOS и iPadOS 13.4 со тракпад поддршка

Apple ги објави iOS и iPadOS 13.4 со тракпад поддршка

СОФТВЕР Apple ги објави iOS и iPadOS 13.4 со тракпад поддршка (ВИДЕО) Никола Бурагев 5 минути 1 1 Apple ги објави iOS 13.4 и iPadOS 13.4 верзиите на своите софтверски платформи. Како што најави, Apple во iPadOS 13.4 имплементираше поддршка за маус и тракпад, која овозможува таблетот да се користи повеќе како лаптоп, вклучувајќи ги и мулти тач гестикулациите

Computex 2020 одложен за септември

Computex 2020 одложен за септември

МОБИЛНИ Computex 2020 одложен за септември Никола Бурагев 3 минути 0 0 Тајванскиот совет за развој на надворешна трговија (TAITRA) и Тајванската компјутерска асоцијација (TCA), двете организации кои го организираат Computex саемот, објавија дека планираат одложување за септември оваа година. Наместо да почне на 2. јуни, конференцијата ќе стартува на