притисни ентер »

Срце на мотоцикл и забрзување на болид: Ова е најбрзата косилка за трева во светот / ВИДЕО
Срце на мотоцикл и забрзување на болид: Ова е најбрзата косилка за трева во светот / ВИДЕО

Срце на мотоцикл и забрзување на болид: Ова е најбрзата косилка за трева во светот / ВИДЕО

Цели пет години Honda Mean Mower го држи Гинисовиот рекорд за најбрза моторна косилка. Станува збор за возило со максимална брзина од 187,6 km/h чиј 1.0 мотор од 110 КС од VTR Firestorm минатата година е заменет со 193 КС моќниот CBR 1000RR мотор. Значи, станува збор за, без претерување, болид со тежина од само 69,1 килограми. Со најновата модификација,

Болид со мотор на Corvette од 1.200 КС и цена на BMW M3

Болид со мотор на Corvette од 1.200 КС и цена на BMW M3

Ultima веќе со години склопува автомобили за возачки индивидуалци за кои сериските понуди едноставно не се доволно добри за да им го задоволат апетитот. На фестивалот на брзината во Гудвуд ќе биде претставен Ultimа RS, новиот модел што ќе биде понуден во неколку варијации. Сите имаат понуда со V8 мотори од Chevrolet, а тоа значи дека се со моќност

Ултима РС , болид со мотор на Корвета и сила од 1 200 коњски сили

Ултима РС , болид со мотор на Корвета и сила од 1 200 коњски сили

Британската мала компанија на фестивалот на брзината во Гудвуд се претстави со Ултима РС , нов модел што ќе се нуди во неколку варијанти. првата е со V8 мотор од Шевролет со најмалку 480 Кс . Потоа следува моторот со 650 Кс од Корвета З06 , а врв е моторот 6.2 од ЗР1 со 800 Кс , но тука не е крајот , зашто најсилниот може да достигне , со мали преправки