притисни ентер »

Литванците без Сабонис на СП ?
Литванците без Сабонис на СП ?

Литванците без Сабонис на СП ?

Литванците без Сабонис на СП ? Литванскиот репрезентативец Домантас Сабонис би можел да го пропушти следното Светско првенство. Мундобаскетот ќе се одржи од 25 август до 10 септември, а домаќини ќе бидат Филипините, Индонезија и Јапонија. На планетарниот собир Литванците ќе играат во групата Д со Црна Гора, Египет и Мексико, а доколку се пласираат

Удар за Литванија: Без Сабонис на СП?

Удар за Литванија: Без Сабонис на СП?

Литванскиот репрезентативец Домантас Сабонис би можел да го пропушти следното Светско првенство. Мундобаскетот ќе се одржи од 25 август до 10 септември, а домаќини ќе бидат Филипините, Индонезија и Јапонија . На планетарниот собир Литванците ќе играат во групата Д со Црна Гора , Египет и Мексико , а доколку се пласираат во следната фаза потенцијално