притисни ентер »

Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“
Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Тодор Гечевски официјално е новиот спортски директор на КК „Работнички“. Поранешниот репрезентативец денес на прес-конференцијата рече дека со новото раководство очекува победа на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје кое ќе трае од 2 до 5 октомври. „ По неколкугодишна пауза, тимот од Центар сезонава повторно ќе игра во квалификациите

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на КК „Работнички“ објави денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. На прес конференцијата Герасимовски истакна дека со новото раководство очекува победа на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје кое ќе трае од 2 до 5 октомври. „По неколкугодишна пауза, тимот од

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на КК „Работнички“ објави денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. На прес конференцијата Герасимовски истакна дека со новото раководство очекува победа на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје кое ќе трае од 2 до 5 октомври. „По неколкугодишна пауза, тимот од

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на КК „Работнички“ објави денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. На прес конференцијата Герасимовски истакна дека со новото раководство очекува победа на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје кое ќе трае од 2 до 5 октомври. „По неколкугодишна пауза, тимот од

Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на КК „Работнички“ објави денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. На прес конференцијата Герасимовски истакна дека со новото раководство очекува победа на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје кое ќе трае од 2 до 5 октомври. „По неколкугодишна пауза, тимот од

Гечевски нов спортски директор на КК „Работнички“: „Со стабилен буџет мислам дека можеме до големи успеси“

Гечевски нов спортски директор на КК „Работнички“: „Со стабилен буџет мислам дека можеме до големи успеси“

32 Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на КК „ Работнички “ објави денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. На прес конференцијата Герасимовски истакна дека со новото раководство очекува победа на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје кое ќе трае од 2 до 5 октомври. „ По неколкугодишна пауза, тимот

Гечевски: Работнички има квалитет да победи на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје

Гечевски: Работнички има квалитет да победи на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје

Спортскиот директор на кошаркарскиот клуб Работнички, Тодор Гечевски, очекува добра сезона за „црвено-белите“, како во домашните натпреварувања, така и на меѓународна сцена. По неколкугодишна пауза, тимот од Центар сезонава ќе игра во квалификациите за ФИБА Евро куп. – Оваа сезона имаме посериозна екипа, неколку нови засилувања. Домашниот терен и квалитетот

Гечевски: Работнички има квалитет да победи на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот

Гечевски: Работнички има квалитет да победи на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот

По неколкугодишна пауза, тимот од Центар сезонава ќе игра во квалификациите за ФИБА Евро куп. - Оваа сезона имаме посериозна екипа, неколку нови засилувања. Домашниот терен и квалитетот со кој располагаме ни дава за право да се надеваме на прво место во претстојните квалификации, иако постои можност и како второпласирани во групата, да продолжиме во

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на КК „Работнички“ објави денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. На прес конференцијата Герасимовски истакна дека со новото раководство очекува победа на квалификацискиот турнир за ФИБА Евро купот во Скопје кое ќе трае од 2 до 5 октомври. „По неколкугодишна пауза, тимот од