притисни ентер »

Имобиле и „проектил“ на СМС доволни за место во четвртфиналето од Купот на Италија
Имобиле и „проектил“ на СМС доволни за место во четвртфиналето од Купот на Италија

Имобиле и „проектил“ на СМС доволни за место во четвртфиналето од Купот на Италија

Двоецот Чиро Имобиле и Сергеј Милинковиќ-Савиќ беше сосема доволен за лесен пласман на Лацио во четвртфиналето од Купот на Италија. „Лацијалите“ без поголеми проблеми стигнаа до победата од 4-1 против Новара во осминафиналната пресметка благодарение на четири погодоци постигнати уште во првото полувреме. Најпрво Алберто уште во 12. минута го доведе

Супер-гол на Милинковиќ-Савиќ, Лацио лесно до четвртфинале во Купот

Супер-гол на Милинковиќ-Савиќ, Лацио лесно до четвртфинале во Купот

Екипата на Лацио обезбеди пласман меѓу осумте најдобри во Купот на Италија откако на „Олимпико“ со убедливи 4-1 (4-0) беше подобра од аутсајдерот Новара . Калчолигашот си ја заврши работата со едно моќно полувреме, а вториот дел од мечот беше само рутина. Одличен беше Чиро Имобиле со два гола, но исто така тука е и Сергеј Милинковиќ-Савиќ, кој имаше

Магија на Минковиќ-Савиќ, Лацио немаше милост за Новара

Магија на Минковиќ-Савиќ, Лацио немаше милост за Новара

Првиот фудбалски викенд во Италија по зимската пауза е резервиран за натпреварите од осминафиналето на италијанскиот куп, кој го отвори Лацио со победата против Новара од 4-1. Екипата од Рим го реши мечот уште во првите 45 минути, кога ги постигнаа сите четири погодоци. Луис Алберто стрелаше за 1-0, па Чиро Имобиле зголеми на 2-0, а потоа и на 3-0