притисни ентер »

Првиот „Јашин трофеј“ во рацете на Алисон Бекер
Првиот „Јашин трофеј“ во рацете на Алисон Бекер

Првиот „Јашин трофеј“ во рацете на Алисон Бекер

Голманот на Ливерпул и на бразилската репрезентација, Алисон Бекер ги победи Мануел Нојер, Марк Андре Тер Штеген, Едерсон и Кепа за да го освои првиот „Јашин трофеј“ од „Франс фудбал“ за најдобар голман. До наградата која го носи името на легендарниот советски голман Лав Јашин, Алисон стигна со освојувањето на Лигата на шампионите со Ливерпул, но и

Првиот „Јашин трофеј“ во рацете на Алисон Бекер

Првиот „Јашин трофеј“ во рацете на Алисон Бекер

Голманот на Ливерпул и на бразилската репрезентација, Алисон Бекер ги победи Мануел Нојер, Марк Андре Тер Штеген, Едерсон и Кепа за да го освои првиот „Јашин трофеј“ од „Франс фудбал“ за најдобар голман. До наградата која го носи името на легендарниот советски голман Лав Јашин, Алисон стигна со освојувањето на Лигата на шампионите со Ливерпул, но и

ФРАНС ФУДБАЛ: Одличниот Алисон е најдобар голман на светот за 2019 година

ФРАНС ФУДБАЛ: Одличниот Алисон е најдобар голман на светот за 2019 година

Бразилскиот голман Алисон Бекер е прогласен за најдобар голман на светот за 2019 година на 64 издание на доделувањето на наградите за најдобрите фудбалери од страна на угледниот француски спортски магазин „Франс фудбал“. За него останаа германскиот голман од Барселона Марк Андре Тер Штеген и другиот бразилски голман Едерсон кој игра во Манчестер Сити

ФРАНС ФУДБАЛ: Одличниот Алисон е најдобар голман на светот за 2019 година

ФРАНС ФУДБАЛ: Одличниот Алисон е најдобар голман на светот за 2019 година

Бразилскиот голман Алисон Бекер е прогласен за најдобар голман на светот за 2019 година на 64 издание на доделувањето на наградите за најдобрите фудбалери од страна на угледниот француски спортски магазин „Франс фудбал“. За него останаа германскиот голман од Барселона Марк Андре Тер Штеген и другиот бразилски голман Едерсон кој игра во Манчестер Сити

На врвот со Ливерпул, Алисон е најдобриот голман на светот!

На врвот со Ливерпул, Алисон е најдобриот голман на светот!

Бразилскиот чувар на мрежата е првиот добитник на наградата „Лав Јашин“ во историјата.. Изборот на „Франс Фудбал“ за Златната топка оваа година е уште побогат, откако беше поставена и награда за најдобар голман на светот. Историската прва награда ја доби голманот на Ливерпул, Алисон. Тој минатата сезона успеа да ја освои Лигата на шампионите со Ливерпул

Алисон е првиот добитник на наградата „Лев Јашин”

Алисон е првиот добитник на наградата „Лев Јашин”

Голанот на Ливерпул, Алисон Бекер, го освои признанието за голман број 1 во анкетата за „Франс Фудбал” за 2019 година. Тој ја освои наградата со името на легендата Лев Јашин, која се доделува за прв пат. -Благодарам на сите – најмногу на моите соиграчи и моето семејство, рече шампионот во Лигата на шампионите. Зад Бразилецот завршија Марк-Андре тер

Алисон е првиот добитник на наградата „Лев Јашин“

Алисон е првиот добитник на наградата „Лев Јашин“

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер, го освои признанието за голман број 1 во анкетата за „Франс Фудбал“ за 2019 година. Тој ја освои наградата со името на легендата Лев Јашин, која се доделува за прв пат. -Благодарам на сите – најмногу на моите соиграчи и моето семејство, рече шампионот во Лигата на шампионите. Зад Бразилецот завршија Марк-Андре тер

Алисон пред Тер Штеген и Едерсон до првиот Трофеј Јашин

Алисон пред Тер Штеген и Едерсон до првиот Трофеј Јашин

Чуварот на мрежата на Ливерпул, Алисон Бекер е добитник на првата награда Трофеј „Јашин“ за најдобар голман во годината, Бразилецот стигна до ова признание пред сонародникот Едерсон од Манчестер Сити и Марк Андре Тер Штеген од Барселона. Франс Фудбал оваа година за прв пат признание му дава и најдобриот голман, првата награда ја доби Алисон од Ливерпул

Алисон ги елиминира Едерсон и Тер Штеген во битката за најдобар светски голман

Алисон ги елиминира Едерсон и Тер Штеген во битката за најдобар светски голман

Иако на последниот меч во Премиерлигата, Алисон од Ливерпул направи невидена глупост со тоа што со рака играше надвор од неговиот простор, сепак неговите натпревари претходно не минаа незапазено. Тој вечерва во конкуренција на Едерсон од Манчестер Сити и Тер Штеген од Барселона, победи во битката за најдобар голман во Европа. Тој минатата сезона со

Бекер прогласен за најдобар голман според „Франс Фудбал“

Бекер прогласен за најдобар голман според „Франс Фудбал“

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер, сосема заслижено ја освои наградата за најдобар голман при изборот на „Франс Фудбал“. Тој зад себе ги остави Марк Андре тер Штеген од Барселона и Едерсон од редовите на Сити. Alisson is the very first #yachinetrophy ! 🧤 #ballondor pic.twitter.com/7Z2REMmxUE — #BallondOr (@francefootball) December 2, 2019 Here is