притисни ентер »

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија
Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Фудбалерите на Ливерпул се во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и иако Јирген Клоп се чини дека нема да го напушти Енфилд долго време, легендата на светскиот фудбал знае што ќе биде врв на неговата тренерска кариера. Франц Бекенбауер во изјавата за германски „Скај” по натпревар помеѓу Баерн и Ливерпул во Минхен изјави дека би сакал да го види

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Фудбалерите на Ливерпул се во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и иако Јирген Клоп се чини дека нема да го напушти Енфилд долго време, легендата на светскиот фудбал знае што ќе биде врв на неговата тренерска кариера. Франц Бекенбауер во изјавата за германски „Скај” по натпревар помеѓу Баерн и Ливерпул во Минхен изјави дека би сакал да го види

Навивачите на Ливерпул во транс по мечот со Баерн

Навивачите на Ливерпул во транс по мечот со Баерн

Навивачите на Ливерпул важат за едни од најверните, но и најгласни навивачи на светот. Секогаш знаат да направат одлична атмосфера,а тоа го потврдува и најновото видео во кое буквално лудуваат, по елиминацијата на Баерн Минхен во Лигата на шампионите. На видеото фановите на Ливерпул му посветуваат песна на столбот во дефанзивата, Вирџил Ван Дајк, нависитна

Лудница: Навивачите на Ливерпул во транс пред натпреварот против Баерн

Лудница: Навивачите на Ливерпул во транс пред натпреварот против Баерн

Како што е познато, Ливерпул синоќа обезбеди пласман меѓу осуммте најдобри екипи во Европа, откако го победи Баерн среде Минхен со 1:3. Во листата на стрелци за Црвените се запишаа Мане двапати и Ван Дијк, додека Баерн постигна погодок по несреќната реакција на Матип, кој си постигна автогол за 1:1. По натпреварот следуваше вистинско славје на фановите

Клоп: Може да се напише книга за Ван Дајк…

Клоп: Може да се напише книга за Ван Дајк…

Ливерпул го освои Минхен и обезбеди место мечу осумте најдобри во Лигата на шампионите. Премиерлигашот славеше над Баерн со 3-1 во меч во кој два погодоци даде Садио Мане, но тренерот Јирген Клоп издвои еден друг игра-тоа е стоперот Вирџил Ван Дајк кој беше стрелец на погодокот за 2-1, плус воедно запиша асистенција зад неговоро име. -Можете да напишене

Клоп: За Вирџил ќе напишам книга!

Клоп: За Вирџил ќе напишам книга!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, се пошегува дека кога ќе замине во пензија ќе напише книга за вештините на неговиот централен дефанзивец Вирџил Ван Дајк. Холанѓанецот минатата ноќ одигра феноменален натпревар против Баерн Минхен во „Алијанц арената“, откако најпрво му помогна за првиот гол на Садио Мане со долг пас, а во средината на вториот дел

Легендарниот Бекенбауер знае во кој клуб треба да заврши Клоп: Тоа би било…

Легендарниот Бекенбауер знае во кој клуб треба да заврши Клоп: Тоа би било…

Јирген Клоп од 2015 е на клупата на англискиот премиерлигаш Ливерпул, тим кој сосема се трансформираше под негово водство иако се уште се чека на титула. Оваа сезона може да падне „пехар“ затоа што црвените се одлични во Премиер лигата каде водат мртва трка со Манчестер Сити, додека пак се во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Дали тоа ќе се случи

Бекенбауер: Клоп во Баерн Минхен...

Бекенбауер: Клоп во Баерн Минхен...

Легендата на германскиот и светски фудбал, како и поранешен претседател на Баерн Минхен, не ја отфрла можноста Клоп еден ден да го преземе кормилото на Баварците. Германскиот фудбалски стратег од кормилото на Ливерпул, и покрај поврзаноста со Борусија Дортмунд, би требало да биде тренер на Баерн Минхен еден ден, смета Франц Бекенбауер, поранешниот

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Минхен, 14 март 2019 (МИА) – Фудбалерите на Ливерпул се во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и иако Јирген Клоп се чини дека нема да го напушти Енфилд долго време, легендата на светскиот фудбал знае што ќе биде врв на неговата тренерска кариера. Франц Бекенбауер во изјавата за германски „Скај” по натпревар помеѓу Баерн и Ливерпул во Минхен изјави

Кајзер го сака Клоп на чело на Баерн

Кајзер го сака Клоп на чело на Баерн

Јирген Клоп од 2015 е на клупата на англискиот премиерлигаш Ливерпул, тим кој сосема се трансформираше под негово водство иако се уште се чека на титула. Оваа сезона може да падне „пехар“ затоа што црвените се одлични во Премиер лигата каде водат мртва трка со Манчестер Сити, додека пак се во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Дали тоа ќе се случи