притисни ентер »

Тамара меѓу потенцијалните евровизиски победници според „Билборд“
Тамара меѓу потенцијалните евровизиски победници според „Билборд“

Тамара меѓу потенцијалните евровизиски победници според „Билборд“

Песната „Proud“ , со која Тамара Тодевска ги брани боите на нашата земја на „Евровизија 2019“, е меѓу 12-те потенцијални победнички композиции на годинашниов фестивал според престижниот „ Билборд“ . „Ова славење на жената во екот на движењето #MeToo би требало да допре до многу гледачи и потенцијални гласачи, како и до професионалните жирија“ , пишува

„Билборд“: Ова е причината зошто Македонија може да победи на Евровизија

„Билборд“: Ова е причината зошто Македонија може да победи на Евровизија

Дванаесет земји се најдоа на листата на можни победници на „Евровизија 2019“ направена од најпознатиот музички портал „Билборд“. Според нивните прогнози, меѓу 12-те песни се најде и „Proud“ на Македонија. Ова славење на жените за време на движењето #MeToo ќе освои многу од гледачите што гласаат, како и од судиите во професионалното жири, пишува во

Билборд со 12 фаворити на Евровизија: Северна Македонија би можела да победи –  песната е прослава на жената во екот на Мe too движењето

Билборд со 12 фаворити на Евровизија: Северна Македонија би можела да победи – песната е прослава на жената во екот на Мe too движењето

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на песни кои би можеле да ја однесат годинашната победа на Евровизија, а помеѓу 12-те фаворити за прво место се наоѓа и песната на Тодевска. -Зошто Северна Македонија може да победи – пишува ,,Билборд”, и го дава појаснувањето – Ова е прослава на жената низ времињата во стилот –на Me too.

Билборд со 12 фаворити на Евровизија: Северна Македонија би можела да победи –  песната е перослава на жената во екот на Мe too движењето

Билборд со 12 фаворити на Евровизија: Северна Македонија би можела да победи – песната е перослава на жената во екот на Мe too движењето

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на песни кои би можеле да ја однесат годинашната победа на Евровизија, а помеѓу 12-те фаворити за прво место се наоѓа и песната на Тодевска. -Зошто Северна Македонија може да победи – пишува ,,Билборд”, и го дава појаснувањето – Ова е прослава на жената низ времињата во стилот –на Me too.

Тамара ќе победи на Евровизија, секако дека да!

Тамара ќе победи на Евровизија, секако дека да!

Нашата овогодинешна претставничка Тамара на големата евровизиска сцена во Тел Авив ќе застане утревечер, кога и ќе се обиде да обезбеди пласман во големото полуфинале закажано во сабота. Според американскиот магазин Билборд, Тамара со темата „Proud“ е меѓу нивните дванаесет фаворити за победа. Како причина за можниот успех на песната на Тамара се наведува

Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара меѓу 12-те песни кои би ...

Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара меѓу 12-те песни кои би ...

Светски познатото списание Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара Тодевска меѓу песните кои имаат потенцијал да го освојат првото место на Евровизија 2019. Иако сè уште е рано да се предвиди победникот на овогодишното издание, Billboard ги издвои 12-те песни кои смета дека треба да се издигнат на врвот оваа година. Како причина поради која нашата држава

Во евровизискиот „Експо-центар“ ни пиле не може да прелета

Во евровизискиот „Експо-центар“ ни пиле не може да прелета

Експо-центарот“, каде што е во тек 64-то издание на овој фестивал Ексклузивно: „Нова Македонија“ во Тел Авив Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив, Израел Уште кога ќе стапнете на израелска почва, поточно кога ќе слетате на аеродромот „Бен Гурион“ во белиот град, како што уште го нарекуваат Тел Авив, кој забрзано се гради, на патот до центарот

Тамара ќе победи на Евровизија, секако дека да!

Тамара ќе победи на Евровизија, секако дека да!

Нашата овогодинешна претставничка Тамара на големата евровизиска сцена во Тел Авив ќе застане утревечер, кога и ќе се обиде да обезбеди пласман во големото полуфинале закажано во сабота. Според американскиот магазин Билборд, Тамара со темата „Proud“ е меѓу нивните дванаесет фаворити за победа. Како причина за можниот успех на песната на Тамара се наведува

Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на 12 песни кои оваа година можат да победат на Евровизија. Меѓу нив е и песната на Тамара Тодевска. Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на 12 песни кои оваа година можат да победат на Евровизија. Меѓу нив е и песната „Proud“ на нашата Тамара Тодевска. „Поранешната

Зошто песната на Тамара би можела да победи во Тел Авив

Зошто песната на Тамара би можела да победи во Тел Авив

Песната „Proud“ на Тамара би можела да победи на годинашната „Евровизија“, според американскиот магазин „Билборд“ кој ја вброи Македонија меѓу 12 фаворити на музичкото натпреварување во Тел Авив, Израел. Како причина за можниот успех на песната на Тамара се наведува славењето на жената во време на движењето „Јас исто така“ (#MeToo), кое може да допре