притисни ентер »

Хрватска остана без капитенот и Карловиќ во пресрет на Дејвис Купот
Хрватска остана без капитенот и Карловиќ во пресрет на Дејвис Купот

Хрватска остана без капитенот и Карловиќ во пресрет на Дејвис Купот

Бранителот на титулата на Дејвис Купот, Хрватска, има големи проблеми да ја состави екипата пред овогодишното издание во Мадрид. Капитенот Марин Чилиќ и официјално го откажа настапот. Минатата недела се зборуваше дека тој има повреда на коленото, а сега се официјализира дека неговата одлука е донесена врз база на распределбата на парите од настапот

Хрватска без Марин Чилиќ ќе ја брани „Салатерата“

Хрватска без Марин Чилиќ ќе ја брани „Салатерата“

Марин Чилиќ, поради повреда на коленото, нема да биде во можност да настапи за Дејвис Куп репрезентцијата на Хрватска која е бранител на титулата. Местото на Марин во репрезентацијата би требало да го заземе ветеранот Иво Карловиќ. Покрај него на завршниот турнир ќе настапат Борна Чориќ, Мате Павиќ, Никола Мектиќ и Иван Додиг. Хрватска се наоѓа во