притисни ентер »

Чикаго ќе организира трка во Формула 1 во 2026 година
Чикаго ќе организира трка во Формула 1 во 2026 година

Чикаго ќе организира трка во Формула 1 во 2026 година

Во натпреварувачкиот календар од 2026 година на Формула 1 ќе се појави трка за Големата награда на Чикаго. Веќе е договорено Чикаго да биде домаќин на едно Гран при, пренесуваат медиумите. Конфигурацијата на патеката допрва треба да биде одобрена, но во моментов со сигурност се знае дека сцената ќе биде ноќе. Во календарот на шампионатот, Големата

Чикаго ќе организира трка во Формула 1 во 2026 година

Чикаго ќе организира трка во Формула 1 во 2026 година

Трка во Формула 1 за Големата награда на Чикаго треба да се појави во натпреварувачкиот календар од 2026 година. Според „Fastest Pitstop“, веќе е договорено Чикаго да биде домаќин на едно Гран при. Конфигурацијата на патеката допрва треба да биде одобрена, но во моментов со сигурност се знае дека сцената ќе биде ноќе. Во календарот на шампионатот,