притисни ентер »

Меган Маркл и принцот Хари ќе ја посетат Африка, за Арчи не се знае
Меган Маркл и принцот Хари ќе ја посетат Африка, за Арчи не се знае

Меган Маркл и принцот Хари ќе ја посетат Африка, за Арчи не се знае

Меган Маркeл и принцот Хари ќе ја посетат Африка. Војвотката и војводата од Сасекс, кои станаа родители на Арчи Харисон Маунтбартон-Виндзор во мај оваа година, ќе отпатуваат на континентот за да дознаат за проблемите таму. Тие ќе обрнат внимание на она за што мајката на принцот Хари, Дајана, се бореше најмногу. Каузите вклучуваат борба со гладот во

Меган Маркел и принцот Хари ќе ја посетат Африка

Меган Маркел и принцот Хари ќе ја посетат Африка

Меган Маркeл и принцот Хари ќе ја посетат Африка. Војвотката и војводата од Сасекс, кои станаа родители на Арчи Харисон Маунтбартон-Виндзор во мај оваа година, ќе отпатуваат на континентот за да дознаат за проблемите таму. Тие ќе обрнат внимание на она за што мајката на принцот Хари, Дајана, се бореше најмногу. Каузите вклучуваат борба со гладот во

Со оваа манекенка принцот Хари ја изневерувал Меган

Со оваа манекенка принцот Хари ја изневерувал Меган

Војводата од Сасекс, принцот Хари (34), имал кратка романса со британската манекенка Сара Ен Меклин, во времето кога веќе ја имал запознаено својата сегашна сопруга Меган Маркл (37), пишува „Мирор“. Оваа информација е потврдена во новата биографија за кралското семејство „Хари: Разговори со принцот“. Авторката Енџеле Левин тврди дека принцот Хари на

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Неколку месеци по раѓањето на своето прво дете, синот Арчи, војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, прават планови за својата следна голема кралска турнеја. Британските медиуми пишуваат дека Хари и Меган за неколку месеци планираат да ја посетат Африка. Во турнејата планирани се посети на Ангола, Малави и Јужноафриканската Република,

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Неколку месеци по раѓањето на своето прво дете, синот Арчи, војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, прават планови за својата следна голема кралска турнеја. Британските медиуми пишуваат дека Хари и Меган за неколку месеци планираат да ја посетат Африка. Во турнејата планирани се посети на Ангола, Малави и Јужноафриканската Република,

Скандал во кралскиот дворец, принцот Хари бил неверен!?

Скандал во кралскиот дворец, принцот Хари бил неверен!?

Голем скандал ја тресе Британија откако во јавноста се појави информацијата дека принцот Хари је изневерувал сегашната сопруга Меган  со манекенка. Имено, Меган Маркл не била единствената девојка со која принцот Хари излегувал на почетокот на нивната врска во 2016 година, вели авторката на биографијата за кралското семејство Ангела Левин. Во нејзината

Принцот и војвотката продолжуваат по стапките на лејди Дијана:„Ќе ја завршиме работата која мама ја започна!“

Принцот и војвотката продолжуваат по стапките на лејди Дијана:„Ќе ја завршиме работата која мама ја започна!“

Добротворна и хуманитарна работа, на која починатата лејди Дијана била исклучително предадена, ќе ја продолжат нејзиниот син и неговата избраничка. Принцот Хари и неговата сопруга, војвотката од Сасекс, Мерган Маркл, одлучиле да се посветат на продолжување на работата на починатата мајка Дијана. Имено, кралскиот пар одлучил да ја приведе до крај мисијата

Неможел да се одлучи! Принцот Хари ја изневерувал Меган со оваа манекенка! Бил со двете истовремено

Неможел да се одлучи! Принцот Хари ја изневерувал Меган со оваа манекенка! Бил со двете истовремено

Голем скандал ја тресе В. Британија кога во јавноста исплвала информација дека принцот Хари ја изневерувал сопругата со манекенка. Имено, Меган Меркл не била единствената личност со која принцот Хари излегувал на почеток на нивната врска во 2016 година, вели авторката за биографиите на кралското семејство Ангела Левин. Во нејзината книга "Harry: A

Неможел да се одлучи! Принцот Хари ја изневерувал Меган со оваа манекенка! Бил со двете истовремено

Неможел да се одлучи! Принцот Хари ја изневерувал Меган со оваа манекенка! Бил со двете истовремено

Голем скандал ја тресе В. Британија кога во јавноста исплвала информација дека принцот Хари ја изневерувал сопругата со манекенка. Имено, Меган Меркл не била единствената личност со која принцот Хари излегувал на почеток на нивната врска во 2016 година, вели авторката за биографиите на кралското семејство Ангела Левин. Во нејзината книга "Harry: A

Скандал – Принцот Хари ја изневерувал Меган Маркл со оваа убава манекенка

Скандал – Принцот Хари ја изневерувал Меган Маркл со оваа убава манекенка

Голем скандал ја потресе Британија откако во јавноста испливаа информации дека принцот Хари ја изневерувал сегашната сопруга со убава манекенка. Имено, Меган Маркл не била единствената со која принцот Хари излегувал на почетокот на нивната врска во 2016 година, тврди авторката на биографијата за кралското семејство Ангела Левин. Во нејзината нова книга