притисни ентер »

Се огласи принцот Вилијам по повод раѓањето на ќерката на Хари и Меган

Се огласи принцот Вилијам по повод раѓањето на ќерката на Хари и Меган

Ќерката на принцот Хари и Меган Маркл се роди во петокот, на 4 јуни, додека гордите родители ја споделија добрата вест со светот за викендот. Симболично, девојчето го доби името Лилибет Дајана. Лилибет е прекарот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета, а Дијана е името на нејзината баба, која, за жал, никогаш нема да ја запознае. Бидејќи принцот

Скандалот „Лилибет“ го тресе британскиот кралски двор

Скандалот „Лилибет“ го тресе британскиот кралски двор

Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, наводно не се консултирале со кралицата Елизабета Втора при изборот на името за нивната ќерка Лилибет, тврди извор од Бакингемската палата за Би-Би-Си. Портпаролот на војводата и војвотката од Сасекс ги негираше ваквите шпекулации, велејќи дека тие не би го дале името доколку кралицата не

Треба да ја добие титулата „дама“ за да ја викаат Лилибет Лејди Ди: Меган и Хари изгледа смислиле план

Треба да ја добие титулата „дама“ за да ја викаат Лилибет Лејди Ди: Меган и Хари изгледа смислиле план

Дури и пред раѓањето, странските медиуми пишуваа дека нивната ќерка ќе биде таа што ќе ја смени историјата на кралското семејство. Ќерката на Хари и Меган ќе биде посебна затоа што ќе биде првото кралско бебе кое не е родено во Велика Британија. Поранешната актерка и војвотката од Сасекс Меган Маркл роди уште едно дете, девојче тешко 3 килограми и

Еве која титула ќе ја добие ќерката на Меган и Хари: Околу ова сите се согласни, ќе има важна функција

Еве која титула ќе ја добие ќерката на Меган и Хари: Околу ова сите се согласни, ќе има важна функција

Еве која титула ќе ја добие ќерката на Меган и Хари: Околу ова сите се согласни, ќе има важна функција Меган Маркл и принцот Хари пред четири дена добија уште едно дете, девојче кое го нарекоа Лилибет, само по името, односно прекарот на бабата на Хари, кралицата Елизабета. Она што во моментов се дискутира во Велика Британија е како кралицата ја поднела

Нова драма во кралското семејство: Принцот Хари се заканува со тужба против „Би-Би-Си“

Нова драма во кралското семејство: Принцот Хари се заканува со тужба против „Би-Би-Си“

фото: епа/ефе/нигел родис Војводата и војвотката од Сасекс не ја прашаа кралицата за нејзиното мислење пред да ја именуваат својата ќерка по нејзиниот прекар Лилибет, изјави извор близок до палатата за Би-Би-Си. Од друга страна, портпарол на Сасекс тврди дека парот побарал дозвола од кралицата, па во изјава за „Дејли телеграф“, тој го обвини Би-Би-Си

Принцот Хари се закани со тужба на „Би-Би-Си“: Кралската сага продолжува

Принцот Хари се закани со тужба на „Би-Би-Си“: Кралската сага продолжува

Принцот Хари се закани со тужба на „BBC“ откако медиумот имаше објавено вест дека тој и Меган „не ја прашале“ кралицата за дозвола да ѝ го дадат нејзиниот прекар како ново име на ќерката Лилибет. Новата закана на принцот и неговата сопруга е уште една „битка“ против Британската кралска институција или поточно помеѓу нив и дворјаните на Бакингемската

Кралицата Елизабета ја запознала правнуката Лилибет: Еве како поминала првата средба!

Кралицата Елизабета ја запознала правнуката Лилибет: Еве како поминала првата средба!

Меган Маркл и принц Хари станаа родители на малата Лилибет „Лили“ Дајана Маунтбатен-Виндзор во петокот на 4 јуни. Едвај чекале да стигнат во својот дом за малиот Арчи да ја запознае сестра си, но и да му ја претстават на кралското семејство, особено на кралицата Елизабета. Извори блиски на кралското семејство и на младите родители за магазинот „Пипл“

Бурата околу името на ќерката на Хари и Меган не се смирува: Принцот го тужи Би-би-си, а целата земја се прашува само една работа!

Бурата околу името на ќерката на Хари и Меган не се смирува: Принцот го тужи Би-би-си, а целата земја се прашува само една работа!

Нов скандал ја тресе Велика Британија и, секако, повторно во епицентарот е бунтовниот принц Хари! Бурата околу името на новородената ќерка на Хари и Меган не престанува и сите се прашуваат само во една работа – дали ја прашале кралицата или не? Принцот Хари се закани дека ќе го тужи Би-би-си заради известувањето дека тој и Меган Маркл не се консултирале