притисни ентер »

САНТИМЕТАР ЈА ДЕЛЕШЕ СВЕТОТ ДА И ГИ ВИДИ ГОЛИТЕ ГРАДИ – Хајди Клум ги стаписа фоторепортерите кои не знаеја попрво каде да сликаат
САНТИМЕТАР ЈА ДЕЛЕШЕ СВЕТОТ ДА И ГИ ВИДИ ГОЛИТЕ ГРАДИ – Хајди Клум ги стаписа фоторепортерите кои не знаеја попрво каде да сликаат

САНТИМЕТАР ЈА ДЕЛЕШЕ СВЕТОТ ДА И ГИ ВИДИ ГОЛИТЕ ГРАДИ – Хајди Клум ги стаписа фоторепортерите кои не знаеја попрво каде да сликаат

САНТИМЕТАР ЈА ДЕЛЕШЕ СВЕТОТ ДА И ГИ ВИДИ ГОЛИТЕ ГРАДИ – Хајди Клум ги стаписа фоторепортерите кои не знаеја попрво каде да сликаат (ФОТО) Иако досега видовме голем број предизвикувачки фустани на 7-от Кански фестивал, натпреварот за најпровокативно модно издание не е завршен. Доказ за тоа е фустанотшто славната манекенка Хајди Клум го носеше на премиерата

Манекенката се појавила во два фустани во Кан: Креацијата на Елса Хоск ги збуни сите присутни

Манекенката се појавила во два фустани во Кан: Креацијата на Елса Хоск ги збуни сите присутни

Канскиот филмски фестивал е во тек, а сите погледи се насочени кон познатите дами кои секојдневно го воодушевуваат светот со своите креации. Манекенката Елса Хоск се појавила на премиерата на филмот „La Passion De Dodin Bouffant“ во фустан – или два фустани... Швеѓанката носела нежнорозов корсет врз кој бил сошиен светлосин фустан, па изгледало како

КОЛКУ ФУСТАНИ НОСИ манекенката

КОЛКУ ФУСТАНИ НОСИ манекенката

Овој необичен моден „излет“ се потпишува на дуото Viktor&Rolf, познати по авангардните и необични креации. Канскиот фестивал сè уште трае и го привлекува истото внимание како и првиот ден, а дефилето на модни изданија кои се вредни за внимание и коментар продолжува. Манекенката Елса Хоск се појави на премиерата на филмот La Passion De Dodin Bouffant

КОЛКУ ФУСТАНИ НОСИ манекенката

КОЛКУ ФУСТАНИ НОСИ манекенката

Овој необичен моден „излет“ се потпишува на дуото Viktor&Rolf, познати по авангардните и необични креации. Канскиот фестивал сè уште трае и го привлекува истото внимание како и првиот ден, а дефилето на модни изданија кои се вредни за внимание и коментар продолжува. Манекенката Елса Хоск се појави на премиерата на филмот La Passion De Dodin Bouffant

ХАЈДИ КЛУМ ги стаписа сите: Познатата манекенка позира додека градите ѝ се на прагот ЦЕЛОСНО да ѝ бидат откриени

ХАЈДИ КЛУМ ги стаписа сите: Познатата манекенка позира додека градите ѝ се на прагот ЦЕЛОСНО да ѝ бидат откриени

Имдно, нејзиниот стајлинг потсетува на најпредизвикувачките аутфити прикажани во претходните години на овој настан. Хајди Клум , која обично сака предизвикувачки модни изданија, прошета на црвениот тепих во фустан со најпровокативното деколте. Градите ѝ беа речиси целосно откриени, а највисокиот шлиц откри дека на неа нема ни „трошка“ долна облека

На Хајди Клум ѝ испаднаа градите на црвениот тепих на Канскиот фестивал

На Хајди Клум ѝ испаднаа градите на црвениот тепих на Канскиот фестивал

Манекенката Хајди Клум (49) изненади со својот моден избор на 76. филмски фестивал во Кан кога на црвениот тепих прошета во необичен жолт фустан со превртено деколте. Фустанот е дизајн на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад, а она што сите го забележаа се градите на манекенката кои едвај ги покриваше жолтиот фустан. Освен градите, Хајди ги покажа и нозете

Незгода на црвениот тепих во Кан: Фустанот на Хајди Клум открил повеќе отколку што требало

Незгода на црвениот тепих во Кан: Фустанот на Хајди Клум открил повеќе отколку што требало

На манекенката и водителка Хајди Клум ѝ се случила мала модна непријатност на премиерата на филмот „La Passion De Dodin Bouffant“. Таа покажала малку повеќе отколку што планирала... Облечена во впечатливо жолта креација на брендот „Zuhair Murad Couture“, со долг плашт, Хајди гордо позирала покажувајќи го неверојатното тело. Меѓутоа, бидејќи не носела

Незгода на црвениот тепих во Кан: Фустанот на Хајди Клум открил повеќе отколку што требало

Незгода на црвениот тепих во Кан: Фустанот на Хајди Клум открил повеќе отколку што требало

На манекенката и водителка Хајди Клум ѝ се случила мала модна непријатност на премиерата на филмот „La Passion De Dodin Bouffant“. Таа покажала малку повеќе отколку што планирала... Облечена во впечатливо жолта креација на брендот „Zuhair Murad Couture“, со долг плашт, Хајди гордо позирала покажувајќи го неверојатното тело. Меѓутоа, бидејќи не носела

Хајди Клум во фустан на Зухаир Мурад што откри малку повеќе

Хајди Клум во фустан на Зухаир Мурад што откри малку повеќе

Хајди Клум од секогаш се гордеела со својата совршена фигура. И мора да признаеме дека екс супермоделот, која за неколку дена полни 50 години, изгледа беспрекорно. Сите присутни вчеравечер на црвениот тепих во Кан уште еднаш посведочија на убавината на Хајди, овојпат во жолта тоалета, дело на Зухаир Мурад. Клум присуствуваше на премиерата на францускиот