притисни ентер »

„Те спомнувам“: Ареа по подолго време со нова песна
„Те спомнувам“: Ареа по подолго време со нова песна

„Те спомнувам“: Ареа по подолго време со нова песна

Гостиварската рок група Ареа по подолго време објави нова песна. Таа се вика „Те спомнувам “ и сигурно ќе ги израдува нивните фанови. Ареа беше особена популарна пред десетина година но направи една подолга пауза. Песна е компетно дело на членовите на групата, а во спотот се појавија и ќерката на Ивица и Ружица Брчиоски. Слушнете ја „Те спомнувам“.

Рок група Ареа со нов сингл

Рок група Ареа со нов сингл

Рок групата  Ареа  објави со нов сингл. После повеќегодишна пауза, една од најдобрите македонски групи на сите времиња, се враќа на сцената со нов сингл насловен “Запознај ме”, кој секако ќе ја размрда македонската музичка сцена, а воедно ќе биде и најава за нивните настапи на фестивалите Скопје Гори и Т’к-Так Фест. Преслушајте го најновиот сингл на

„Ареа“ со нова песна – Во спотот се појавува и ќерката на Ивица и Ружица

„Ареа“ со нова песна – Во спотот се појавува и ќерката на Ивица и Ружица

Ареа после една година повторно има нова песна поткрепена со видео запис, насловена како „ Те спомнувам “. Песната е целосно авторско дело на членовите на групата – текст, музика, аранжман, снимање и продукција. Фото: Промо Спотот е сниман на неколку локации во нашиот  роден град Гостивар,  во Градскиот парк, рок барот Pink Floyd и на сцената во Домот

ВИСТИНСКИ ВРЕДНОСТИ – „Ареа“ со спот ја претстави новата песна „Те спомнувам“

ВИСТИНСКИ ВРЕДНОСТИ – „Ареа“ со спот ја претстави новата песна „Те спомнувам“

„Ареа“ и со новиот сингл покажа дека е една од најдобрите, ако не и најдобар македонски рок бенд кој со својата продукција на љубителите на поп-рок музиката во Македонија им остави многу материјали за уживање… Групата „Ареа“ со видео ја претставува новата песна насловена „Те спомнувам“ и уште еднаш не потсетија дека времето не е битно за вистинските

ПО ЕДНА ГОДИНА ПАУЗА: „Ареа“ го престави новиот сингл „Те спомнувам“

ПО ЕДНА ГОДИНА ПАУЗА: „Ареа“ го престави новиот сингл „Те спомнувам“

Ареа после една година повторно има нова песна поткрепена со видео запис, насловена како „Те спомнувам“. Песната е целосно авторско дело на членовите на групата – текст, музика, аранжман, снимање и продукција. – Спотот е сниман на неколку локации во нашиот роден град Гостивар, во Градскиот парк, рок барот Pink Floyd и на сцената во Домот на културата

По една година песна на Ареа: Во спотот и ќерката на Ружица

По една година песна на Ареа: Во спотот и ќерката на Ружица

Ареа после една година повторно има нова песна поткрепена со видео запис, насловена како „Те спомнувам“. Песната е целосно авторско дело на членовите на групата - текст, музика, аранжман, снимање и продукција. - Спотот е сниман на неколку локации во нашиот роден град Гостивар, во Градскиот парк, рок барот Pink Floyd и на сцената во Домот на културата

Групата „Ареа“ има нова песна – „Те спомнувам“

Групата „Ареа“ има нова песна – „Те спомнувам“

Песната е целосно авторско дело на членовите на групата - текст, музика, аранжман, снимање и продукција. Ареа после една година повторно има нова песна поткрепена со видео запис, насловена како „ Те спомнувам “. Песната е целосно авторско дело на членовите на групата – текст, музика, аранжман, снимање и продукција. Фото: Промо – Спотот е сниман на

Ареа ја прекинуваат паузата - ИМААТ НОВА ПЕСНА, а во спотот се појавува и ќерка им!

Ареа ја прекинуваат паузата - ИМААТ НОВА ПЕСНА, а во спотот се појавува и ќерка им!

Ареа после една година повторно имаат нова песна поткрепена со видео запис, а насловена како „Те спомнувам“. Песната е целосно авторско дело на членовите на групата - текст, музика, аранжман, снимање и продукција. - Спотот е сниман на неколку локации во нашиот роден град Гостивар, во Градскиот парк, рок барот Pink Floyd и на сцената во Домот на културата

Ареа ја прекинуваат паузата - ИМААТ НОВА ПЕСНА, а во спотот се појавува и ќерка им!

Ареа ја прекинуваат паузата - ИМААТ НОВА ПЕСНА, а во спотот се појавува и ќерка им!

Ареа после една година повторно имаат нова песна поткрепена со видео запис, а насловена како „Те спомнувам“. Песната е целосно авторско дело на членовите на групата - текст, музика, аранжман, снимање и продукција. - Спотот е сниман на неколку локации во нашиот роден град Гостивар, во Градскиот парк, рок барот Pink Floyd и на сцената во Домот на културата

 „За тебе“-нов спот на „Театро бенд“

„За тебе“-нов спот на „Театро бенд“

Музичката група „Театро Бенд“ ја објави новата песна „За тебе“. Пејачот Виктор Постолов и гитаристот Маријан Стоименов, велат дека се задоволни од сработеното и дека и во иднина ќе продолжат да работат на вакви љубовни песни. „Направивме одлична работа и се надеваме дека нашата нова песна ќе ѝ се допадне на публиката. Станува збор за љубовна песна,