притисни ентер »

Nissan го претстави новиот систем 4x4 за електрични возила
Nissan го претстави новиот систем 4x4 за електрични возила

Nissan го претстави новиот систем 4x4 за електрични возила

Јапонската автомобилска компанија Nissan на саемот Consumer Electronics Show (CES) во Лас Вегас го претстави новиот концепт Ariya Concept, а работи и на кросовер со целосно електричен погон. Овој концепт веќе беше прикажан на автосалонот Tokyo Motor Show кон крајот на октомври и Nissan тогаш рече дека овој електричен кросовер со два мотора може да

Nissan e-4ORCE: нова twin motor all-wheel-control технологија

Nissan e-4ORCE: нова twin motor all-wheel-control технологија

Деновиве на саемот за електроника од широка потрошувачка CES во Лас Вегас Nissan покажа како ги зголемува перформансите на електричните возила со новата twin-motor all-wheel-control технологија, кусо наречена „e-4ORCE“… Како што пишуваат специјализираните портали, технологијата овозможува вртежен момент на сите четири тркала, со што е постигнува балансирана,

Nissan го претстави концептот Ariya и новиот систем за 4×4

Nissan го претстави концептот Ariya и новиот систем за 4×4

Јапонски Nissan на саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас го претстави својот нов Ariya концепт, а станува збор за кросовер со целосно електричен погон Овој концепт веќе беше прикажан на авто-салонот Tokyo Motor Show кон крајот на октомври и Nissan тогаш истакна дека овој електричен кросовер со два мотори може да се пофали со фантастично забрзување,