притисни ентер »

Мојсов: Ако испочитуваме 70 проценти од она што го договараме – ќе се пласираме понатаму

Мојсов: Ако испочитуваме 70 проценти од она што го договараме – ќе се пласираме понатаму

Екипата на Тиквеш минатата сезона повеќе од заслужено го освои првиот клупски трофеј, откако триумфираше во Купот на Македонија . Благодарение на тој успех кавадарчани си обезбедија дебитантски настап на меѓународна сцена. Во рамки од првото коло од квалификациите за Конференциската лига, Тиквеш ќе се судри со Брајдаблик од Исланд. Тренерот Ѓорѓи Мојсов

Мојсов: Веруваме дека можеме долго да останеме на европската сцена

Мојсов: Веруваме дека можеме долго да останеме на европската сцена

Кавадаречки Тиквеш утре на националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје од 20:30 часот го игра својот дебитански натпревар на европската сцена во историјата на клубот. Тиквеш против исландски Бреидаблик ги почнува натпреварите од 1.квалификациско коло во Конференциската лига, со силна желба, како што вели тренерот Ѓорѓи Мојсов, што подолго да се остане

Мојсов: Ова е историски момент за Тиквеш, ако го испочитуваме договоренот ќе одиме понатаму

Мојсов: Ова е историски момент за Тиквеш, ако го испочитуваме договоренот ќе одиме понатаму

Утре на Арената „Тодор Проески“ од 20:30 часот Тиквеш ќе го игра својот прв натпревар на европска сцена, а противник ќе биде екипата на Бреидабнлик од Исланд. Натпреварот е од првото квалификациско коло во Конференциската лига, а во квадаречкиот клуб имаат голема желба за успех. Холандија и Англија по билет за големото финале! ↓↓↓ Тренерот Ѓорѓи Мојсов

Тиквеш е подготвен за историскиот настап во Европа

Тиквеш е подготвен за историскиот настап во Европа

Тиквеш утре од 20:30 часот, на Националната арена „Тодор Проески“ има прв историски меч во Европа, во квалификациите од Конференциската лига ќе се сретне со исландскиот претставник, Бреидаблик. Кавадаречкиот тим денеска ја одржа прес-конференцијата пред мечот со Бреидаблик, на неа присуствуваа тренерот Ѓорѓи Мојсов и капитенот Александар Вареловски

Мојсов: „Месецов ќе се видиме уште неколку пати, Тиквеш има сили да мине неколку кола во Европа“

Мојсов: „Месецов ќе се видиме уште неколку пати, Тиквеш има сили да мине неколку кола во Европа“

Екипата на Тиквеш утре го започнува својот прв, историски настап во фудбалска Европа. Освојувачот на Купот на Македонија за противник во првото коло од Конференциската лига го доби исландскиот претставник, Бреидаблик, кој минатата сезона во плеј-офот ја мина Струга и обезбеди пласман во групната фаза, но ги загуби сите шест натпревари. Тренерот на

Александар Вареловски: Европа е сама по себе доволна мотивација!

Александар Вареловски: Европа е сама по себе доволна мотивација!

Капитенот на кавадарчани Александар Вареловски е еден од најискусните играчи во Тиквеш. Утре за него е голем ден, за првпат тој ќа ја предводи екипата, својот Тиквеш во првиот историски меч во Европа. Како и сите во тимот и тој верува во добар настап и добар резултата на првиот меч со Бреидаблик: „ Искрено мотивацијата како да беше поголема за финалето

Ѓорѓи Мојсов: Убеден сум дека може да минеме неколку кола!

Ѓорѓи Мојсов: Убеден сум дека може да минеме неколку кола!

Утре од 20:30 часот на Националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје, момент за историја. Тиквеш против Бреидаблик во меч од 1.квалификациско коло во Лигата на Конференции. Ова ќе биде прв европски меч за кавадарчани кои како освојувачи на Купот ќе ја претставуваат Македонија во ова натпреварување. За тоа што може да се очекува од Тиквеш на утрешниот

Вареловски: Нема што да загубиме, европскиот настап е сам по себе силна мотивација за нас!

Вареловски: Нема што да загубиме, европскиот настап е сам по себе силна мотивација за нас!

Кавадаречки Тиквеш утре на националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје од 20:30 часот го игра својот дебитански натпревар на европската сцена во историјата на клубот. Против исландски Бреидаблик се почнуваат натпреварите од 1.квалификациско коло во Конференциската лига на УЕФА. Капитенот на Тиквеш, Александар Вареловски вели дека утре е голем ден

Поради жештините, УЕФА го промени терминот за европскиот натпревар на Тиквеш

Поради жештините, УЕФА го промени терминот за европскиот натпревар на Тиквеш

Поради жештините кои владеат во нашиот главен град, УЕФА го промени терминот за првиот натпревар од 1. квалификациско коло во Конференциската лига меѓу кавадаречки Тиквеш и исландски Бреидаблик. Место првично утврдениот термин од 17:30 часот, натпреварот во четврток (11. јули) ќе се игра со почеток од 20:30 часот на националната арена „Тодор Проески“