Нов триумф на Тиквеш, Бутел парираше само едно полувреме

Тиквеш прокнижи нови бодови во ракометниот плејоф на Македонија откако кавадарчани славеа на денешниот меч на домашен терен над Бутел со резултат 28-23. Избраниците на Раде Стојановиќ во првото полувреме се мачеа да го скршат отпорот на противникот, но затоа во вторите 30 минути тоа им појде од рака, па рутински стигнаа до нова плејоф-победа. Гостите

Симултанка на Мијатовиќ, Тиквеш во вториот дел го сруши Бутел

Ракометарите на Тиквеш го совладаа тимот на Бутел Скопје со конечни 28-23 во натпреварот од единаесеттото коло на плеј-офот во македонската Суперлига и ја прекинаа низата од два порази во серија. Комплетниот натпревар помеѓу Тиквеш 2014 и Бутел Скопје: Гостите од Скопје прикажаа солидна игра во првите триесет минути и не делуваа како ривал кој лесно

ГРК Тиквеш го реши Бутел во второто полувреме!

ГРК Тиквеш ја запиша шестата победа во плеј-офот, откако на домашен терен го совлада Бутел Скопје со 28-23. Гостите се држеа добро во првото полувреме во кое имаа негатива само од еден гола (13-12), но потоа го загубија чекорот. Избраниците на Горан Кузманоски водеа со 5-7, 7-9 и 9-11. Пред одморот кавадарчани најдоа начин да се вратат, по последните