притисни ентер »

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје
Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Во саботата, во 22.45 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Н.(44) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Гази Баба, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис. Тој бил задржан во полициска

Пронајдени дрога и пиштол, дилер од Скопје лишен од слобода

Пронајдени дрога и пиштол, дилер од Скопје лишен од слобода

Утрово во 01.15 часот на ул.“Втора Македонска бригада“ во Скопје, на паркинг пред спортска сала, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Н.Ј.(47) од Скопје, затоа тоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и пиштол “берета“ за кој не поседувал дозвола. По документирање на

ПРИВЕДЕН ВООРУЖЕН ДИЛЕР: Фатен на паркинг, пред спортска сала со ПИШТОЛ

ПРИВЕДЕН ВООРУЖЕН ДИЛЕР: Фатен на паркинг, пред спортска сала со ПИШТОЛ

Рано утринава, односно во 01 : 15 часот на ул.“Втора Македонска бригада“ во Скопје, на паркинг пред спортска сала, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Н.Ј.(47) од Скопје, затоа тоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и пиштол “берета“ за кој не поседувал дозвола. По

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Во 01.15 часот по полноќ на улицата „Втора Македонска бригада“ во Скопје, на паркинг пред спортска сала, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода 47-годишниот Н.Ј. од Скопје, затоа тоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и пиштол “берета“ за кој не поседувал дозвола, извести

ПРИВЕДЕН ВООРУЖЕН ДИЛЕР: Фатен на паркинг, пред спортска сала со ПИШТОЛ

ПРИВЕДЕН ВООРУЖЕН ДИЛЕР: Фатен на паркинг, пред спортска сала со ПИШТОЛ

Рано утринава, односно во 01 : 15 часот на ул.“Втора Македонска бригада“ во Скопје, на паркинг пред спортска сала, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Н.Ј.(47) од Скопје, затоа тоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и пиштол “берета“ за кој не поседувал дозвола. По

На паркинг пред спортска сала во Скопје пронајдени дрога и пиштол

На паркинг пред спортска сала во Скопје пронајдени дрога и пиштол

ФОТО: На паркинг пред спортска сала во Скопје пронајдени дрога и пиштол Скопјанец е уапсен синоќа околу 1 часот по полноќ. -На ул.“Втора Македонска бригада“ во Скопје, на паркинг пред спортска сала, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Н.Ј.(47) од Скопје, затоа тоа што кај него биле пронајдени

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Вчера вечер во 22.45 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода 44-годишниот Г.Н. од Скопје, извести МВР. – При претрес во неговиот дом на подрачјето на Гази Баба, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис, соопшти

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Синоќа во 22.45 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Н.(44) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Гази Баба, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис. Тој бил задржан во полициска станица

Приведен е скопски дилер, полицијата му ја пронашла дрогата

Приведен е скопски дилер, полицијата му ја пронашла дрогата

Службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје уапсиле 44 скопјанец. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис, соопштија од МВР. Службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје уапсиле 44 скопјанец. При претрес во неговиот дом биле пронајдени

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

На 27.11.2022 во 01.15 часот на ул.“Втора Македонска бригада“ во Скопје, на паркинг пред спортска сала, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода Н.Ј.(47) од Скопје, затоа тоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и пиштол “берета“ за кој не поседувал дозвола. По документирање