притисни ентер »

Барса по 10 години почнува сезона без Меси
Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Актуелниот шпански првак, Барселона вечерва во 21 часот во Билбао против Атлетик ја отвора новата сезона во Примера. Каталонците тргнуваат по третата титула во низа. Сепак тие ќе бидат хендикепирани против Билбао, поради отсуството на Лионел Меси во екипата. Капитенот, најдобриот играч и стрелец на Барса пред 10 дена ја повреди ногата и тренерот Валверде

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Актуелниот шпански првак, Барселона вечерва во 21 часот во Билбао против Атлетик ја отвора новата сезона во Примера. Каталонците тргнуваат по третата титула во низа. Сепак тие ќе бидат хендикепирани против Билбао, поради отсуството на Лионел Меси во екипата. Капитенот, најдобриот играч и стрелец на Барса пред 10 дена ја повреди ногата и тренерот Валверде

Меси ќе го прескокне првиот дуел во Примера

Меси ќе го прескокне првиот дуел во Примера

Капитенот на шпанскиот фудбалски првак Барселона, Аргентинецот Лионел Меси нема да ги предводи своите соиграчи на стартот од новата сезона во Примера. Барселона утре ќе стартува во новата сезона во Шпанија против Атлетик Билбао, а Меси поради повреда нема да му биде на располагање на тренерот Валверде. Меси ги пропушти припремите во САД и пријателските

Меси ќе го пропушти првиот натпревар од сезоната

Меси ќе го пропушти првиот натпревар од сезоната

Барселона вечерва ќе ја отвори новата сезона од шпанска Примера на гостувањето кај Атлетико Мадрид. Сепак, Лионел Меси нема да му биде на располагање на Валверде за вечерашниот натпревар поради повреда која ја претрпи пред неполн месец. Меси поради истата повреда ги пропушти подготвителните натпревари на Барселона во САД, како и пријателските натпревари

Индивидуалните тренинзи на Меси по повредата

Индивидуалните тренинзи на Меси по повредата

Барселона синоќа ја крева завесата во Ла Лига со гостување против Атлетик Билбао. Меси уште не е фит, но за кога ќе им се приклучи да биде што покорисен и поопасен во напад, прави специјални вежби на песок само за левицата. Вака оди тоа. Како тренира на фитнес

Почнува Ла Лига, а Барса е без „мајсторот за први кола“

Почнува Ла Лига, а Барса е без „мајсторот за први кола“

Чекањето во фудбалска Шпанија заврши, па со вечерашниот натпревар меѓу Атлетик Билбао и Барселона ќе биде означен стартот на новата сезона во која токму каталонскиот гигант ќе ја брани титулата, а главни ривали вообичаено ќе му бидат мадридските гиганти Реал и Атлетико. Тренерот Валверде се соочува со сериозни проблеми во пресрет на незгодното гостување

Меси го пропушта првиот меч од сезоната

Меси го пропушта првиот меч од сезоната

Лионел Меси го ќе го пропушти првиот меч од Ла Лига оваа сезона. Неговиот тим утре ќе ја отвори нвоата сезона во Шпанија против Атлетик Билбао. Меси ги пропушти припремите во САД и пријателските натпревари против Наполи минатата седмица, бидејќи не е опоравен од повредата. Аргентинецот доби повреда на листот на еден тренинг, а од тогаш тренира одвоено

Барселона без Меси ќе ја почне новата сезона

Барселона без Меси ќе ја почне новата сезона

Барселона вечерва ja отвара новата сезона во Примера со гостувањето кај Атлетик Билбао, Валверде нема да може да смета на Лео Меси за првиот меч. Меси има повреда и беше под знак прашалник за мечот со Атлетик Билбао. Валверде потврди дека нема да ризикува со својот најдобар фудбалер. „Нема да ризикуваме со Лео. По повредата тој се уште не тренирал

Меси има супер статистика на отварањето на Ла Лига, но вечерва Барса ќе мора без него

Меси има супер статистика на отварањето на Ла Лига, но вечерва Барса ќе мора без него

Барселона вечерва од 21:00 часот ја отвара новата сезона во Ла Лига и Каталонците ќе бидат ослабени во овој натпревар. Во Билбао ќе играат без Лионел Меси. Капитенот, најдобар играч и стрелец на Барселона пред десет дена заработи повреда и Ернесто Валверде нема да ризикува со клучниот човек додека не се опорави во целост. Неиграњето на Меси во првото

По десет години, Барса без Меси!

По десет години, Барса без Меси!

Вечерва во Билбао почнува новата сезона во шпанското првенство, а најдобриот тим во него Барселона ќе биде без својата прва ѕвезда. Поради повреда Ернесто Валверде не го вклучи Лионел Меси во составот за гостувањето кај Атлетик и тоа ќе биде првпат по една деценија Барса биде без најдобриот играч на сите времиња во првото коло. Последниот таков случај