притисни ентер »

Ѓорческа ќе игра на силен турнир во Москва, во првото коло против Бронзети од Италија
Ѓорческа ќе игра на силен турнир во Москва, во првото коло против Бронзети од Италија

Ѓорческа ќе игра на силен турнир во Москва, во првото коло против Бронзети од Италија

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа по турнирите во Анталија, Турција, ВТА сезона ја продолжува со настап на силниот турнир во Москва, кој се игра за награден фонд од 25.000 долари. 26-годишната тенисерка на турниот во Русија, кој ќе го отвори како 14-та носителка во првото коло ќе се сретне со Лусија Бронзети од Италија, 22-годишна тенисерка од Италија