притисни ентер »

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка
Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Иванка Трамп, која е ќерка на американскиот претседател, Доналд Трамп, е една од кандидатите за претседателската фотелја во Светската банка. Како што пишува „Бизнис Инсајдер“, таа би можела да дојде на оваа позиција, по оставката на досегашниот претседател, Џим Јонг Ким. Како други канидати за водење на Светската банка се споменуваат секретарот на

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Иванка Трамп, која е ќерка на американскиот претседател, Доналд Трамп, е една од кандидатите за претседателската фотелја во Светската банка. Како што пишува „Бизнис Инсајдер“, таа би можела да дојде на оваа позиција, по оставката на досегашниот претседател, Џим Јонг Ким. Како други канидати за водење на Светската банка се споменуваат секретарот на

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Иванка Трамп, која е ќерка на американскиот претседател, Доналд Трамп, е една од кандидатите за претседателската фотелја во Светската банка. Како што пишува „Бизнис Инсајдер“, таа би можела да дојде на оваа позиција, по оставката на досегашниот претседател, Џим Јонг Ким. Како други канидати за водење на Светската банка се споменуваат секретарот на

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Ќерката на Трамп би можела да стане претседателка на Светската банка

Иванка Трамп, која е ќерка на американскиот претседател, Доналд Трамп, е една од кандидатите за претседателската фотелја во Светската банка. Како што пишува „Бизнис Инсајдер“, таа би можела да дојде на оваа позиција, по оставката на досегашниот претседател, Џим Јонг Ким. Како други канидати за водење на Светската банка се споменуваат секретарот на

Ќерката на Трамп меѓу кандидатите за нов шеф на Светска банка

Ќерката на Трамп меѓу кандидатите за нов шеф на Светска банка

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп , Иванка е кандидат за претседател на Светска банка. Според информациите на ,,Фајненшал Тајмс”, таа би дошла на раководното место на Свњетска банка по заминувањето на сегашниот претседател Џим Јонг Ким. За ова престижно место се кандидираше и поранешната мериканска амбасадорка во Обединетите нации ,

Иванка Трамп можен кандидат за нов претседател на Светска банка

Иванка Трамп можен кандидат за нов претседател на Светска банка

Керката на америсканскиот претседател Доналд Трамп е еден од многуте кандидати кои се во трка за „прв човек“ на Светската Банка, пренесува „Индепендент“. Се смета дека Иванка Трамп е еден од можните наследници на Џим Јонг Ким, кој даде оставка на позицијата три и пол години пред крајот на неговиот мандат. Ненадејното заминување на Ким, кој првенствено

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата. На 1 февруари актуелниот претседател на Светска банка си заминува од функцијата, а времен шеф е Кристалина

Иванка Трамп е кандидатка за нов претседател на Светската банка

Иванка Трамп е кандидатка за нов претседател на Светската банка

Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп и еден од неговите најблиски соработници во Белата куќа, е кандидатка за пополнување на престижното претседателско место на Светска банка. Според информациите кои ги пренесува Financial Times, Иванка може да дојде на челната позиција на Светска банка по заминувањето на сегашниот претседател

Иванка Трамп се кандидира за претседател на Светска банка

Иванка Трамп се кандидира за претседател на Светска банка

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска банка, објави Фајненшал тајмс. Весникот не прецизира извор за информацијата. На 1 февруари актуелниот претседател на Светска банка си заминува од функцијата, а времен шеф е Кристалина