притисни ентер »

Го нема Диего, но и Пабло Симонет знае мајстории
Го нема Диего, но и Пабло Симонет знае мајстории

Го нема Диего, но и Пабло Симонет знае мајстории

На Светското првенство селекцијата на Аргентина допатува без најдобриот играч Диего Симонет, кој поради повреда мора да го пропушти Мундијалот. Сепак, и без него во тимот репрезентацијата на Аргентина покажа одлична игра и високо ниво на квалитет, па беше обезбедено големо реми на стартот на шампионатот против Аргентина со 25:25. Од овој дуел останаа